Niezapomniane pamiątki z Tarnowa

Jako niezapomniane pamiątki z Tarnowa polecamy:

 

 • Ciepło z Tarnowa Ogrzewacz wydzielający ciepło (max temp. 50-60 oC) przez okres ok. 15-20 min. Wydzielanie ciepła inicjowane jest poprzez zgięcie specjalnej sprężynki umieszczonej w ogrzewaczu. Produkt wielorazowego użytku. Idealny dla sportowców, turystów, podróżnych, wędkarzy, myśliwych, motocyklistów…
  Teraz możesz zabrać tarnowskie ciepło gdzie tylko zechcesz!
  Do nabycia w sklepie TCI

 

 • Korale tarninowe – wyjątkowa ozdoba, wzbudzająca jednoznacznie pozytywne skojarzenia. Kolor korali nawiązuje do koloru owoców tarniny, zaś zielony rzemyk do jej liści. Na komplet składają się trzy sznury korali. W całości ręczna robota.

 • “Tarnowski smak”: herbata “Tarninówka” oraz nalewka z maceratów tarniny, przyrządzona według dawnej receptury.
   Już Jan Długosz, wybitny polski kronikarz pisał, że nazwa Tarnowa pochodzi od tarniny porastającej okolice tarnowskiego zamku.
   Herbatę można zakupić w Tarnowskim Centrum Informacji a nalewkę (30%) w wybranych sklepach np. sklep z alkoholami na ul. Katedralnej przy pl. Kazimierza Wielkiego.
  Więcej o: Tarnowskim Smaku

 

 

 

 

 • Tarnowski Ratusz – model
   Tarnowski Ratusz – mini model wykonany ręcznie według autorskiego projektu, posiadający atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w Warszawie.
   Opis modelu: mini Ratusz, malowany ręcznie, z uproszczoną formą attyki.

 

 • Widok Tarnowskiej Starówki
  Starówka Tarnowa w formie niepowtarzalnego widoku – w niezwykle ciekawym ujęciu wykonanym przez znanego plastyka Tomasza Pacanowskiego.
  Urzekająca wręcz prostota i logika dawnej zabudowy Tarnowa jest przykładem prawie podręcznikowych procesów urbanizacyjnych, jakie zachodziły na ziemiach polskich w przeszłości. Obraz ten wzbogaca niezwykle ubogą istniejącą ikonografię pięknego miasta Tarnowa. Na odwrocie znajduję się przywilej lokacyjny miasta Tarnowa podpisany przez Króla Władysława Łokietka w 1330 oraz jego pieczęć majestatyczna z 1320 roku. Przedstawiony jest istniejący pomnik Króla Władysława Łokietka oraz sylwetki najznamienitszych Tarnowian. Wszystkie opisy wykonane są w języku polskim i angielskim. Ta panorama Tarnowa o wymiarach 36 x 68 cm jest opakowana w elegancką przeźroczystą oprawę – co czyni z niej atrakcyjny gadżet. Jest to wspaniała pamiątką dla Tarnowian jak i osób odwiedzających nasze miasto w tym może także być gadżetem wspierającym spotkania biznesowe przedsiębiorców. Stanowi wspaniałe przypomnienie średniowiecznego charakteru miasta i pokazanie jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabudowań miejskich.

 

 • Inne pamiątki i publikacje związane z Tarnowem znajdziesz w sklepie TCI