Małopolski Szlak Ogrodów

To przedsięwzięcie, które połączyło już 32 miejsc, a w tym m. in.: Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Ogród Magiczny w Muszynie, założenie zamkowo-ogrodowe w Pieskowej Skale oraz Ogródek Edukacyjny przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA.

fot. TOT

Ze względu na swą różnorodność szlak obejmuje ogrody podzielone na 4 kategorie: ozdobne, użytkowe, edukacyjne i terapeutyczne. W ramach projektu opracowano i wydano przewodnik po ogrodach na szlaku z wszelkimi informacjami dotyczącymi każdego z tych miejsc. Dla zwiedzających wykonano karty, w których będzie można zbierać stemple z każdej odwiedzonej atrakcji turystycznej. Projekt jest doskonałym przykładem partnerstwa publiczno-prywatnego.

Na szlaku znajdziemy ogrody prowadzone przez stowarzyszenia, uczelnie, samorządy, ale i obiekty komercyjne. Małopolski Szlak Ogrodów, to miejsca niebanalne, z ciekawą ofertą, z widokami zapierającymi dech w piersiach czy posiadającymi walory terapeutyczne. Współpraca tak wielu podmiotów umożliwia dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców, którzy w łatwy sposób uzyskają informację na temat poszczególnych przedsięwzięć.

Wizyta w wielu parkach i ogrodach, będzie przy okazji ciekawą lekcją historii w zakresie ogrodów i ogrodowych stylów. Pomniki przyrody, zabytkowe dwory, muzea to jedne z licznych atrakcji, które napotkać możemy podczas zwiedzania Małopolskiego Szlaku Ogrodów. Wszystkich miłośników zieleni i nie tylko, już dziś serdecznie zapraszamy na szlak – na pewno nie będzie to czas stracony.

Więcej na stronie: Małopolski Szlak Ogrodów