Rzepiennik Stryżewski

Trasa rowerowa nr 1 “Dąbry” kolor czerwony

Długość: 2,5 km.

Trasa o średniej trudności z początkiem w centrum Rzepiennika Strzyżewskiego w kierunku Ciężkowic. Trasa w całości asfaltowana o małym natężeniu ruchu kołowego, rozpoczynająca się stromym podjazdem na dł. 1 km. Na trasie cmentarz parafialny, punkt widokowy (widok centrum Rzepiennika Strzyż.) oraz po 2,4 km skręt w lewo – dojazd do cmentarza żołnierzy AK poległych w pobliskim lesie “Dąbry”. Po 2,5 km połączenie z trasą rowerową z Ciężkowic.

 

Trasa rowerowa nr 2 “Duża pętla” kolor zielony

Długość: 25 km

Trasa o średniej trudności z początkiem na granicy Rzepiennika Strzyżewskiego i Marciszewskiego. Trasa w 2/3 o podłożu asfaltowym w 1/3 o podłożu żwirowym o małym natężeniu ruchu. Rozpoczyna się stromym podjazdem a następnie wiedzie granicami Rzepiennika Strzyżewskiego zahaczając o Jodłówkę Tuchowską, a następnie przebiega przez Rzepiennik Biskupi, Rzepiennik Suchy część Sitnicy (gm. Biecz), Turzę do centrum Staszkówki (pow. Gorlice), gdzie łączy się z trasą rowerową z Ciężkowic. Na trasie mnóstwo przydrożnych kapliczek i krzyży rozsianych wzdłuż trasy, punkty widokowe. Dwie możliwości zjazdu z trasy: pierwsza z miejscowości Kołkówka na skrzyżowaniu skręt w prawo, druga w miejscowości Turza na skrzyżowaniu w centrum – skręt w prawo droga powiatowa Rzepiennik Strzyżewski – Gorlice. W obu przypadkach możliwość zjazdu do centrum Rzepiennika Strzyżewskiego. W połowie trasy największy zabytek kultury sakralnej – kościółek p.w. św. Jana z przełomu XV/XVI wieku tuż przy trasie.

 

Trasa rowerowa nr 3 “Wiejska katedra” kolor niebieski

Długość: 2,9 km.

Trasa o średniej trudności z początkiem w centrum Rzepiennika Strzyżewskiego w kierunku Kołkówki. Trasa w całości asfaltowana o bardzo małym natężeniu ruchu kołowego. Rozpoczyna się stromym podjazdem na dł. 1,4 km, a kończy się dojazdem do trasy rowerowej nr 2. Na trasie oprócz przydrożnych kapliczek i krzyży Kościół parafialny p.w. NMP Wniebowziętej zwany “Wiejską Katedrą”. Nieopodal dworek szlachecki z końca XVI wieku.