Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / REGION TARNOWSKI / Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli w Bochni

kopalnia-bochnia-2014-01

BOCHNIA kopalnia możliwości

 

PRZEŻYJ PRZYGODĘ, ODKRYJ ŚREDNIOWIECZE, WYPOCZNIJ AKTYWNIE

kopalnia-bochnia-2014-02

Kopalnia Soli Bochnia (od czerwca 2013 r. na liście UNESCO) to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto. Zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami.

 

kopalnia-bochnia-2014-03

To wymarzone miejsce na wyjazd z rodziną czy wycieczkę szkolną. To także pomysł na spędzenie czasu dla wszystkich poszukujących wyjątkowych wrażeń i przygód, na których czekają: przejazd podziemną kolejką, zjazd 140 metrową zjeżdżalnią czy przeprawa łodziami 200 m pod ziemią. Do dyspozycji jest także boisko sportowe oraz mini plac zabaw. Na szczególną uwagę zasługuje oferta noclegów 250 m pod ziemią z projekcją filmu w podziemnym kinie i dyskoteką. Nocleg w wyjątkowej solnej scenerii i leczniczym mikroklimacie odkryje przed Państwem zupełnie nowe znaczenie słów „zdrowy sen”.

 

 

 

Bocheńska Kopalnia Soli na liście UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa na 37 sesji w Phnom Penh (16 – 27 czerwca 2013) wpisał 19 nowych miejsc na Listę Światowego Dziedzictwa. Trzy spośród nich stanowią rozszerzenie wcześniej wpisanych miejsc, w tym Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Główny szyb zjazdowy do bocheńskiej kopalni znajduje się na ul. Campi. Obok szybu dostępny jest bezpłatny, ogrodzony parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Oficjalna strona Kopalni Soli w Bochni www.kopalnia-bochnia.pl