Tuchów: 80 tysięcy osób w sanktuarium

11 lipca 2016 , Tagi: diecezja , Tarnów

Takie są dane podsumowujące to doroczne, tuchowskie wydarzenie. Wynika z nich także, że w ciągu dziesięciu dni uroczystości rozdano około 58 tys. Komunii św. A wszystko to w dniach od 1 do 10 lipca. Tuchów odwiedzali pielgrzymi nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale i z całej Polski oraz z zagranicy. W tym roku uroczystościom towarzyszyło hasło: Z Matką Miłosierdzia po nowe życie w Chrystusie.

Każdego dnia sprawowano pięć Eucharystii, z których dwie kończyły się procesją eucharystyczną wokół Bazyliki. Pielgrzymi mogli również uczestniczyć w Godzinkach, odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, była także Droga Krzyżowa czy m.in. Nieszpory Maryjne. Wierni chętnie uczestniczyli w tzw. Wieczorach Maryjnych, podczas których występowały m.in. strażackie orkiestry dęte, połączone chóry i zespoły (WSD, redemptorystów, sanktuaryjny chór mieszany, siostry józefitki i siostry służebniczki dębickie, sanktuaryjna orkiestra dęta z Tuchowa czy zespół Pokolenia).

W tym roku po raz pierwszy w historii odpustu, do Tuchowa pielgrzymowały grupy modlitewne o. Pio z diecezji tarnowskiej. 3 i 10 lipca radio RDN transmitowało sumy odpustowe z tuchowskiego sanktuarium.

http://rdn.pl/?p=68773

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej