4 TYSIĄCE MŁODYCH LUDZI NA SPOTKANIU W TARNOWIE W ŚWIATOWYM DNIU MŁODZIEŻY

26 marca 2018 , Tagi: diecezja

Koncerty, spotkania, ale też wspólna modlitwa. Niedziela Palmowa jest obchodzona w kościele jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Do Tarnowa na spotkanie pod nazwą Synaj przyjechało około 4 tysięcy młodych ludzi. Na początek spotkali się w Hali Sportowo Widowiskowej przy ulicy Gumniskiej. Później przeszli w drodze krzyżowej na mszę świętą w kościele Błogosławionej Karoliny.

“Przyszłam na to spotkanie bo chciałam doświadczyć wspólnoty w tym bardzo ważnym dniu, w którym jest czytanna ewangelia o męce Jezusa żeby to przeżyć”. Inna uczestniczka Synaju wyjaśnia, że “chociaż to sie takie trochę wydaje nie do zrobienia, że w tym chaosie, szumie, radości i głośności młodych ludzi przyjeżdżam tu szukać swojej ciszy i takiego spotkania z Jezeum, który juz za niedługo będzie cierpiał. I tak samo pewnie w moim sercu. I po prostu dać jemu tutaj czas. To, że możemy się spotkać i zobaczyć,że jesteśmy tu razem to jest też takie wzmocnienie, że nie robię tego sama”. 

Od 32 lat w Niedzielę Palmową Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Młodzieży. Co roku jest on przeżywany lokalnie w diecezjach. Co trzy lata w wybranym miejscu na świecie z papieżem.  Tegoroczny Dzień Młodzieży jest przygotowaniem do przypadających w styczniu przyszłego roku  Światowych Dni Młodzieży w Panamie. ŚDM ustanowił święty Jan Paweł II. Papież Polak chciał w ten sposób podkreślić, że młodzi mają ważne miejsce w Kościele.

Więcej: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/4-tysiace-mlodych-ludzi-na-spotkaniu-w-tarnowie-w-swiatowym-dniu-mlodziezy/

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej