Rzecznik rządu wspomniał o terminie otwarcia hoteli

22 kwietnia 2020 , Tagi: hotelarstwo , hotele , koronawirus

Rzecznik prasowy Rady Ministrów, Piotr Muller wypowiedział się na temat terminu drugiego etapu znoszenia ograniczeń, wynikających z epidemii COVID19.

W rozmowie z TVP Info, Muller wspomniał, że drugi etap znoszenia ograniczeń nastąpi najprawdopodobniej w połowie maja. W drugim etapie “odmrażania gospodarki” planowane jest m.in. ponowne otwarcie hoteli i innych obiektów noclegowych, a także niektórych instytucji kultury, jak muzea, biblioteki i galerie sztuki.

To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu– mówił rzecznik rządu. Podkreślił, że rząd podchodzi do danych obrazujących liczbę zakażeń z lekkim optymizmem.

Wyobrażenie tego, jak będzie wyglądała praca hoteli po ich ponownym otwarciu można wyciągnąć z lektury Kodeksu dobrych praktyk, przygotowanego przez Harmony Polish Hotels, o którym pisaliśmy w aktualności Harmony Polish Hotels sugeruje hotelarzom pożądane praktyki w dobie epidemii

http://www.tur-info.pl/a/59883,,hotel-epidemia-covid19-odmrazanie.html

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej