Restauracja przyjazna psom w centrum Tarnowa

3 czerwca 2020 , Tagi: gastronomia

Do zdecydowanej większości pubów czy restauracji nie można wchodzić ze swoim czworonożnym przyjacielem. Inaczej będzie w lokalu Śródmieście PUB, znajdującego się przy tarnowskim rynku.

Już wkrótce właściciele psów będą mogli wejść z nimi nie tylko do ogródka gastronomicznego, ale też do lokalu.

Jak mówi właścicielka Śródmieście PUB, pomysł pojawił się spontanicznie, kiedy do restauracji przyszła klientka z psem.

– Wiemy, że dużo ludzi podróżuje ze swoimi psiakami, też chcą gdzieś zjeść i szukają takich miejsc. My im tę możliwość dajemy. Nie będziemy robić osobnego menu dla czworonogów, aż tak daleko nie będziemy szli, przynajmniej na ten moment. Natomiast miska z wodą będzie jak najbardziej. Już zamówiliśmy kilka sztuk i będziemy je mieć i na ogródku gastronomicznym, i w lokalu – mówi Agnieszka Wolińska-Kulpa.

Dla osób, które będą chciały wejść do lokalu ze swoim pupilem, zostanie przygotowany specjalny regulamin, a zwierzęta, ze względu na duży ruch, będą mogły przebywać w lokalu tylko w wyznaczonych godzinach, z całkowitym wyłączeniem szczeniąt i ras agresywnych.

Zapytaliśmy Tarnowian, co myślą o takim pomyśle.

– Trudno powiedzieć. – Raczej nie skorzystałabym z takiej restauracji. – Jak bym była z małym dzieckiem, to nie. – Nie, musiałoby być oddzielne miejsce, gdzieś na zewnątrz. Nie mam nic przeciwko zwierzętom, ale to nie powinno tak być, żeby pies siedział pod stołem. – Nigdy w życiu, nie jesteśmy zwolennikami. Pies ma mieć swoje miejsce, a ludzie swoje – mówią.

Według Sanepidu, o tym, czy pies w restauracji jest akceptowany, czy też nie, decyduje właściciel lokalu. Ten jednak ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo żywności.

Więcej: http://www.rdn.pl/news/restauracja-przyjazna-psom-centrum-tarnowa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej