Pleśna. Już w niedzielę świętowanie z wybornym smakiem i muzyką

17 lipca 2018 , Tagi: gastronomia , wydarzenia

Pleśna będzie w niedzielę stolicą tradycyjnej kuchni, za sprawą XVI Święta Owoców i Produktów Pszczelich. Prócz rozkoszy dla podniebienia organizatorzy szykują też atrakcyjną oprawę muzyczną.

Już od godz. 14 na placu obok Szkoły Podstawowej w Pleśnej czekać będą na gości atrakcje kulinarne – od pokazów, po konkurs „Pleśnieński smak”. Intrygującymi smakami, aromatami i wystrojem, kusić będą stoiska z lokalnymi produktami, zdrową i ekologiczną żywnością, wypiekami, nalewkami, miodem i lokalnym winem. Organizatorzy spodziewają się ponad 80 takich stoisk. A to wszystko z różnorodną muzyką w tle. Wystąpią: zespół ludowy Watra, zespół Lachersi, gminny chór Cantando, Orkiestra Dęta Szczepanowice oraz grupa New Chapter Band.

Centrum miasteczka Na godz. 20.30 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Enej. O godz. 22 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Factors. Świętu towarzyszyć będzie Pleśnieński Bachus, czyli prezentacja winnic, warsztaty winiarskie, degustacje oraz prezentacje ofert eneroturystyki z południowej Polski. Gościem specjalnym będzie Charles Daigneault, półfinalista programu MasterChef.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/plesna-juz-w-niedziele-swietowanie-z-wybornym-smakiem-i-muzyka,13345562/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej