Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa “Żyj Roślinniej!”

12 czerwca, 10:00 - 17:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 20 czerwca 2024 zaczynając się o 10:00 w poniedziałek, środa i czwartek.

Darmowy

wystawa roślinnaaa

Wystawa ulepów i badyli

5-20.06.2024
Multimedialne Centrum Artystyczne – oddział BWA Tarnów, ul. Wałowa 25

Środa 5.06, g. 17:00 – wernisaż wystawy
Niedziela 16.06, g.12:00-16:00 – wymiana roślin na placu MCA. Każdy może przynieść swoje rośliny, sadzonki, szczepki czy pędy do ukorzenienia. Dajmy im szansę na drugie życie!

Wystawa czynna:
poniedziałek, środa, czwartek 10:00-17:00
niedziela: 10:00-17:00
wstęp wolny (na wystawę i wydarzenia)

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska prezentujemy wystawę, na której można zobaczyć innowacyjne produkty wykonane z re-granulatu od Potsi oraz kompozycje roślinne od Moje Badyle. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na konieczność recyklingu i ochrony środowiska poprzez promowanie zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań.

Produkty z re-granulatu to doskonały przykład, jak z odpadów plastikowych można tworzyć funkcjonalne przedmioty. Re-granulat, powstający w procesie recyklingu tworzyw sztucznych, umożliwia produkcję wielu różnych artykułów, od przedmiotów codziennego użytku po elementy wyposażenia wnętrz. Dodatkowo, na wystawie pojawią się aranżacje roślinne – przypominające o potrzebie dbania o przyrodę, stanowiąc inspirację do tworzenia zielonych przestrzeni w naszych domach i miejscach pracy, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Anna Korus – założycielka firmy Moje Badyle. Swoją największą pasję, jaką są rośliny przeniosła na biznes. Swoimi prywatnymi roślinami zaczęła wymieniać się z innymi pasjonatami. W 2020 roku w dobie pandemii w Krakowie narodził się pomysł otworzenia sklepu internetowego z roślinami domowymi. Badyle zaczęły być wysyłane w paczkach na terenie całego kraju. W związku z coraz większym zainteresowaniem roślinami już w 2022 roku zdecydowała się wrócić do Tarnowa skąd pochodzi, otwierając się na klientów stacjonarnych. Sklep zaczęły wypełniać osoby kochające zieleń a samo miejsce zyskało niesamowitą energię ludzi o takiej samej pasji. Moje badyle udowodniają, że wspaniale jest wrócić do natury i wypełnić nią swoje zacisze domowe. Swoją zieloną pasją i wiedzą często dzieli się na roślinnych wydarzeniach organizowanych w Tarnowie oraz pomaga zazielenić tarnowskie firmy.

Marcin Sak – założyciel marki Potsi, wykorzystuje swoje edukacyjne tło z fotografii i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Jego zamiłowanie do sztuki audiowizualnej przeobraziło się w chęć tworzenia funkcjonalnych przedmiotów, które łączą fantazyjne połączenie barw zatopionych w recyklingowanym plastiku. Dzięki innowacyjnemu podejściu i wykorzystaniu autorskiej maszyny tworzy unikatowe doniczki z recyklingowanego plastiku. Z sukcesem przekształca fascynację tego typu tworzywa w innowacyjną produkcję, oferując produkty promujące zrównoważony rozwój. Działania Marcina skupiają się na jakości, unikalności wzorów i szerokiej dostępności jego doniczek, które są świadectwem możliwości połączenia sztuki użytkowej z odpowiedzialnością środowiskową. Swoim zaangażowaniem w tworzenie nowych form daje sobie przestrzeń na wyraz artystycznej ekspresji i ciągłe poszerzanie granic kreatywności.

Szczegóły

Data:
12 czerwca
Czas:
10:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.bwa.tarnow.pl/1,1388,wystawy,zyj-roslinniej.html

Miejsce

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Słowackiego 1
Tarnów, małopolskie Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888820-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy