Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa edukacyjna “Książka dotykowa”

12 czerwca, 10:00 - 20:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 13 czerwca 2024 zaczynając się o 10:00 w poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek.

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 13 czerwca 2024 zaczynając się o 15:00 w niedziela i sobota.

Darmowy

książka dotykowa

Książki dotykowe zawierają wypukłe, często także ruchome elementy imitujące przedmioty życia codziennego, zwierzęta, itp., adresowane do dzieci niewidomych, niedowidzących lub z niepełnosprawnością intelektualną. Posiadają nieduży format, przeważnie są zbindowane lub połączone za pomocą sprężystej spirali. Tekst znajdujący się w książkach dotykowych powinien być wydrukowany w czarnym druku oraz jednocześnie w alfabecie Braille’a, aby umożliwić osobie niewidzącej, jak i pozostałym członkom rodziny wspólne czytanie.

Takie książki przygotowują dziecko do późniejszej nauki czytania alfabetu Braille’a, a także ćwiczą czynności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają język, uczą rozpoznawania i interpretowania kształtów, stymulują zmysł dotyku.

O książkach dotykowych, zabawkach oraz materiałach dydaktycznych dla osób niedowidzących i słabowidzących opowie nowa wystawa w Centrum Sztuki Mościce.

Przyjdź do nas zobacz, poczytaj, dotknij, a możesz sam zainspirujesz się do stworzenia takiej książki.

Szczegóły

Data:
12 czerwca
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/2123,ksiazka-dotykowa-wystawa-edukacyjna

Inne

Odbiorcy
wszyscy