Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pracownia Piosenki ożywi poezję Szymborskiej

5 kwietnia, 19:00 - 21:00

30zł

„Niepozorny zaścianek” – koncert promujący innowacyjny projekt muzyczny

Data: 5.04.2024 r., godz. 19.00
Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż od 25 marca on-line na stronie www.tck.pl oraz w TCK)

Zapraszamy na koncert “Niepozorny Zaścianek”, który promuje Pracownię Piosenki, nowy projekt muzyczny Tarnowskiego Centrum Kultury. Jest to niezwykła okazja, aby doświadczyć, jak poezja Wisławy Szymborskiej ożywa w muzyce, stając się pełnymi emocji i refleksji piosenkami.

– „Każda piosenka przygotowania specjalnie dla Artystów Pracowni – jest zamkniętą, osobną historią. Zaprezentowane podczas jednego wieczoru, stworzą poetycki obraz świata, w którym wszyscy się poruszamy” – zapewnia kompozytor oraz prowadzący Pracownię Piosenki Grzegorz Gawlik.

Kompozycje do wierszy są dziełem Grzegorza Gawlika, za przygotowanie wokalne odpowiada Sławomir Ramian. Uczestnicy Pracowni Piosenki nie tylko przedstawią własne interpretacje utworów, ale również zaproszą publiczność do wspólnego odkrywania i refleksji nad poezją laureatki Nagrody Nobla. To wydarzenie rozpoczyna nową serię koncertów i jednocześnie stanowi otwarte zaproszenie do dołączenia do Pracowni Piosenki.

Słowa:  Wisława Szymborska
Scenariusz i muzyka: Grzegorz Gawlik
Przygotowanie wokalne: Sławomir Ramian

 (…) Nie wiem jak komu –

mnie to zupełnie wystarcza

do szczęścia i do nieszczęścia:

niepozorny zaścianek,

gdzie gwiazdy mówią dobranoc

i mrugają w jego stronę

nieznacząco. (…)

– Wisława Szymborska

Na scenie wystąpią wokaliści: Karol Czopek, Wiktoria Gąsior, Karolina Gardian, Magdalena Gagatek, Agnieszka Hajduga, Karol Śledź, Julia Wróbel oraz zespół w składzie – Piotr Niedojadło (instrumenty klawiszowe), Norbert Pajek (gitary), Grzegorz Nosek (bas), Sebastian Mnich (perkusja).

O projekcie:

Pracownia Piosenki to innowacyjne przedsięwzięcie, które oferuje młodym wokalistom przestrzeń do rozwoju artystycznego. Jej głównym celem jest wspieranie rozwoju talentów i przygotowanie uczestników świadomego występowania na scenie. Inicjatywa, będąca autorskim projektem Grzegorza Gawlika i Sławomira Ramiana, powstała w lipcu 2023 roku. Po ponad półrocznej realizacji jako projekt pilotażowy otwiera się na nowych uczestników poprzez otwarty nabór na zajęcia.

Szczegóły

Data:
5 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
30zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/pracownia-piosenki-ozywi-poezje-szymborskiej/

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6 888 888
Strona internetowa:
http://www.tck.pl

Inne

Odbiorcy
dorośli