Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kroke & Sławek Berny “The Best of” – koncert

19 kwietnia, 19:00 - 21:00

105zł

kroke the best of

Kroke powraca do Tarnowa! Zespół wykona swoje najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne utwory – “The best of KROKE”
To doskonała okazja aby pozwolić wciągnąć się w tą muzyczną podróż, do jakiej zaprasza nas krakowskie trio, oraz zaproszony przez zespół Sławek Berny. Po występie będzie możliwość spotkania z muzykami we foyer, oraz zakupu płyt i otrzymania autografu.
KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka muzyków: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronią od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.
Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.
KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.
Sławomir Berny, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Profesora
Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Byłczłonkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów i festiwali muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in; Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Laureat Drugiej Nagrody na konkursie Jazz Juniors, wraz z zespołem Over Time w 1990 roku. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990-2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993- 2010), Piwnicy pod Baranami (1994-2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich. Nieustannie koncertuje z wieloma najlepszymi artystami w kraju i za granicą.

Wykonawcy:
Tomasz Kukurba – altówka, vocal
Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Lato – kontrabas
Sławomir Berny – perkusja

Szczegóły

Data:
19 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
105zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/kroke-slawek-berny-the-best-of/

Miejsce

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
ul. Lippóczy’ego 4
Tarnów, 33-100
+ Google Map

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli