Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

16 czerwca

Darmowy

IV powiat..

16 czerwca 2024 r., na terenie zespołu dworsko- parkowego w Brniu odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, a partnerami Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na aspekt bezpieczeństwa rodzin i bezpieczeństwo międzypokoleniowe – dzieci, rodziców, dziadków.

Przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne u progu rozpoczynających się wakacji i okresów urlopowych. Jak pokazują statystyki miesiące letnie to nie tylko czas wypoczynku, ale również czas, kiedy znacznie wzrasta liczba wypadków drogowych, utonięć, wypadkach w rolnictwie i innych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Chcemy ograniczyć liczbę tych zdarzeń poprzez edukację i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków podejmowanych przez nich działań.

Podczas Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowane zostaną m.in. pokazy działań ratowniczych w wykonaniu ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów, konkursy z nagrodami na temat bezpiecznych zachowań z nagrodami dla dzieci i dorosłych, pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów, występy zespołów tańca nowoczesnego, strefa animacji dla dzieci. Na imprezie plenerowej nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz innych smakołyków przygotowanych między innymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich. To tylko część atrakcji zaplanowanych na ten dzień – szczegółowe informacje na temat wydarzenia już wkrótce.

Organizatorzy zachęcają koła gospodyń wiejskich, a także przedstawicieli organizacji, firm i instytucji, których działalność jest związana z tematyką przedsięwzięcia do wystawiania stoisk podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa.

Deklaracje udziału w  wydarzeniu i zamiar wystawienia stoiska prosimy zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 na numer telefonu 14/642-24-31 wewn. 242 lub 243 w terminie do 31 maja 2024 r. Breń 1

Szczegóły

Data:
16 czerwca
Koszt:
Darmowy
Kategorie wydarzeń:
,
Strona internetowa:
https://powiatdabrowski.pl/wydarzenia/iv-powiatowy-dzie%C5%84-bezpiecze%C5%84stwa-ph-bezpieczna-rodzina.html

Miejsce

Zespół dworko-parkowy w Brniu
Breń 1
Breń, Małopolskie 33-210 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 307 05 01
Strona internetowa:
https://www.malopolskiszlakogrodow.pl/ogrod/7-zespol-dworsko---parkowy

Inne

Odbiorcy
wszyscy