Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

III Małopolski Dzień dla Klimatu

5 kwietnia, 14:00 - 17:00

Kwiecień to dobry czas na sadzenie krzewów i drzew. Doskonałą okazją do zdobycia poszukiwanych sadzonek jest Małopolski Dzień dla Klimatu. Trzecią jego edycję zaplanowano w najbliższy piątek, 5 kwietnia na Kantorii. W ramach akcji, w zamian za elektrośmieci będzie można odebrać darmowe sadzonki drzewa owocowego, iglastego i krzewu.

W Tarnowie kampania edukacyjno-informacyjna pod hasłem #drzewo_dla_klimatu odbędzie się na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria”, przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie i potrwa od godz. 14 do 17.

Do rozdania będzie łącznie ponad tysiąc sadzonek drzew owocowych (jabłoń, grusza, śliwa, wiśnia), iglastych (sosna pospolita) oraz krzewów (borówka wysoka, azalia wielkokwiatowa, berberys Thunberga, magnolia).

Każdy zainteresowany po oddaniu elektroodpadów otrzyma kupon uprawniający do odbioru zestawu. Przewidziano trzy rodzaje kuponów – biały, uprawniający do 3 sadzonek (za mały sprzęt), niebieski, który gwarantuje odbiór 3 sadzonek i 1 sosny pospolitej (za średni sprzęt) oraz czerwony – za który można otrzymać 3 sadzonki i 1 magnolię (za duży sprzęt). Na każdego uczestnika przypada jeden kupon.

Przyjmowane będą następujące elektroodpady:
Mały sprzęt – poniżej 50 cm (m.in. telefony, żelazka, tostery, lampy, czajniki elektryczne, zegarki, golarki elektryczne, wagi, kalkulatory, radia, sprzęt wideo, zabawki, świetlówki, żarówki LED, klawiatury, myszki, piloty, ładowarki).
Średni sprzęt – powyżej 50 cm (m.in. telewizory, monitory, laptopy, komputery, odkurzacze, maszyny do szycia, kuchenki mikrofalowe, narzędzia, sprzęt HI-FI, drukarki, sprzęt sportowy)
Duży sprzęt – m.in. chłodziarki, pralki, ksero, zmywarki, suszarki do odzieży, kuchenki, piekarniki, klimatyzatory

Nie będą przyjmowane natomiast:
baterie, toner, kartridże, panele fotowoltaiczne.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.