WRZEŚNIOWE NIEDZIELE W TARNOWIE – SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI

16 września 2018 , Tagi: spacerki , Tarnów

Przez kolejne trzy niedziele września będzie można zwiedzać Tarnów śladem niepodległości. Miasto szczyci się tym, że jako pierwsze odzyskało wolność rankiem 31 października 1918 roku. Początek “spacerku niepodległościowego” o godzinie 16 przed Tarnowskim Centrum Informacji.

Uczestnicy podejdą z przewodnikiem m.in. pod ratusz, katedrę, ale też np. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową – która kiedyś była wojskowymi koszarami.

    Wyjątkowo w tę niedzielę chętni będą mogli również zwiedzić okolice miasta wsiadając do autobusu MPK – który od kilku miesięcy swoim wyglądem przypomina o tym, że Tarnów był pierwszym niepodległym miastem. Tym autobusem grupa przejedzie do miejsc, które są dalej od centrum miasta, np.jednego z cmentarzy z okresu I wojny światowej, czy pod klasztor w Zbylitowskiej Górze, czyli miejsca związane z dążeniem do niepodległości, a mało znane – zaprasza Marcin Pałach z Tarnowskiego Centrum Informacji.

Zbiórka o godzinie 16 przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku. Podobne spacerki – ale już bez przejazdu autobusem niepodległościowym zaplanowano taże na niedziele 23 i 30 września.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/wrzesniowe-niedziele-w-tarnowie-szlakiem-niepodleglosci/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej