Gmina Ciężkowice odwołuje wakacyjne wydarzenia

8 lipca 2020 , Tagi: Ciężkowice , imprezy turystyczne , spacerki

Nie odbędzie się m.in. XIX edycja Pogórzańskiego Jarmarku Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach, zaplanowana pierwotnie na 19 lipca.

– Odwołaliśmy również dożynki gminne w wydaniu masowym – mówi Bogdan Krok, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Jednak jak dodaje, gmina utrzymała dofinansowanie i każde koło gospodyń wiejskich może zorganizować dożynki parafialne.

– Nie ma możliwości przewidzenia ilości osób na takiej imprezie plenerowej i zorganizowania jej zgodnie z przepisami o pandemii. Tego typu plenerowe imprezy, które gromadziły czasami około dwa, trzy tysiące ludzi na amfiteatrze w Ciężkowicach, byliśmy zmuszeni odwołać.

Organizatorzy odwołali również festyny i obchody Świąt Wsi w poszczególnych sołectwach. Imprezy masowe nie odbędą się także w Jastrzębi, Siekierczynie i Zborowicach.

Informacja pochodzi ze stron Radia RDN, którego pełna treść znajduje się pod tym linkiem

 

Od siebie dodamy, że Spacerki po Skamieniałym Mieście organizowane wspólnie przez TOT i TCI odbywać się będą bez zakłóceń. Przypominamy, że bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Skamieniałego Miasta odbywa się w każdą sobotę i niedzielę lipca i sierpnia. Początek o godz. 13:00 na dolnym parkingu przy ul. Krynickiej. 

Szczegóły wszystkich wydarzeń w ramach tegorocznego cyklu Spacerków po Tarnowie i regionie dostępne są na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej