W Tarnowie zainaugurowano Radę Gospodarczą miasta

18 kwietnia 2020 , Tagi: koronawirus , Tarnów , wydarzenia

Pierwsze posiedzenie gremium odbyło się oczywiście w formie telekonferencji. Wzięli w niej udział tarnowscy przedsiębiorcy, a dotyczyło przede wszystkim obecnej sytuacji gospodarczej i problemów tarnowskich przedsiębiorców. Rada ma spotykać się cyklicznie i szukać rozwiązań w tej trudnej sytuacji gospodarczej.

– Przedsiębiorcy przede wszystkim obawiają się najbliższych tygodni. Wszyscy z niepokojem czekają na maj, czerwiec i jesienne miesiące. To będą miesiące prawdy. Wtedy ujawnią się konsekwencje zatrzymania światowej gospodarki. Rada będzie się spotykała regularnie. Poprosiłem członków rady o sugestie i postulaty, co wspólnie możemy zrobić – przyznaje prezydent Roman Ciepiela.

Takie sugestie do tarnowskiego magistratu mogą przesyłać także ci przedsiębiorcy, którzy nie uczestniczą w Radzie Gospodarczej. W przyszłym tygodniu tarnowska rada miejska ma uchwalić pakiet pierwszych uchwał tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców. Wśród nich będzie między innymi zwalniająca z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy nie mogą teraz prowadzić swoich działalności.

– Zwolnieni będą także ci właściciele nieruchomości, którzy wynajmują takie pomieszczenia dla firm, które prowadzą unieruchomioną działalność gospodarczą – dodaje prezydent Tarnowa.

Sesja w sprawie tarnowskiej tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców zaplanowana jest na 23 kwietnia.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-zainaugurowano-rade-gospodarcza-miasta/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej