Luzowanie obostrzeń od 15 lutego. Nowe rozporządzenie weszło w życie

15 lutego 2022 , Tagi: koronawirus

Luzowanie obostrzeń covidowych to m.in. zmiany w zasadach izolacji i kwarantanny. We wtorek 15 lutego weszło w życie rozporządzenie skracające czas izolacji domowej osób, u których wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
Rząd postanowił złagodzić obostrzenia w związku z malejącą liczbą przypadków COVID-19 w Polsce. Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia ministra zdrowia z 10 lutego 2022 roku w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego od wtorku 15 lutego izolacja osób, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2, zostaje skrócona do 7 dni z 10 dni obowiązujących do tej pory.

Kwarantanna i izolacja. Nowe zasady od 15 lutego

Dodatkowo izolacja w warunkach domowych liczona będzie teraz od momentu wykonania testu diagnostycznego, a nie jak do tej pory – od daty uzyskania pierwszego dodatniego testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Lekarz POZ, który udzielił porady (teleporady lub w domu pacjenta) może przedłużyć okres izolacji, ale nie wcześniej niż w szóstej dobie od momentu wykonania testu diagnostycznego.


Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Luzowanie-obostrzen-od-15-lutego.-Nowe-rozporzadzenie-weszlo-w-zycie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej