W najbliższy piątek i sobotę zapraszamy miłośników Tarnowa, regionu i …wina na spacerek oraz wycieczkę rowerową.

7 października 2020 , Tagi: turystyka rowerowa , zwiedzanie

Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowskie Centrum Informacji (TCI) zapraszają na 2 wydarzenia w najbliższy weekend.

 

W piątek o godz. 19.00 spod TCI (Rynek 7) przewodnik zabierze zainteresowanych na spacer po średniowiecznym Tarnowie śladami Tarnowskich. Wieczorny spacer trwać będzie ok. 1,5-2 godziny. Nie ma potrzeby rezerwacji ani zapisów.

 

Natomiast w sobotę, o godz. 9.00 spod tarnowskiego dworca kolejowego wyjedzie grupa miłośników dwóch kółek na rowerową przejażdżkę do winnicy Dąbrówka. Uczestnicy odwiedzą najciekawsze  atrakcje turystyczne gminy Pleśna. Na trasie przejazdu znajdą się południowe tereny miasta Tarnowa oraz Rzuchowa, Lubinka i Dąbrówka Szczepanowska. Na miejscu, w winnicy, gospodarz opowie o winie, projekcie „EnoTarnowskie” a każdy będzie mógł wziąć udział w degustacji.  

Uwaga: na wycieczkę rowerową obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń i limit 15 osób. Zapisy do piątku 9 października do godz. 18.00 na maila marek071991@gmail.com  

 

Zarówno spacer jak i wycieczka rowerowa są bezpłatne. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania norm sanitarnych i zachowania dystansu społecznego.  

Wydarzenia są realizowane w ramach projektu „Zwiedzaj Tarnów – pieszo, rowerem i busem” przez Tarnowską Organizację Turystyczną przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert z dziedziny turystyki „Małopolska Gościnna – IV edycja”.

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej