Tarnowski film na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

1 września 2017 , Tagi: film , kultura , Tarnów

Film TodMachine Bogusława Kornasia – młodego, tarnowskiego reżysera będzie się prezentował na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie Inne Spojrzenie. Twórcy ogromną pomoc otrzymali od stowarzyszenia Pro Arte.

Ich przedstawiciele przyjechali do Tarnowa na pokaz filmu i docenili talent młodych artystów. Postarali się, aby materiał trafił do osób kwalifikujących filmy na festiwal.

– Akcja filmu toczy się wkoło maszyny, która ma odmienić losy wojny. Jeśli chodzi o sam przekaz filmu, dużo pozostawiamy dla widza, dlatego że ta produkcja jest wielkim znakiem zapytania „Co Ty o tym myślisz?”. Dużo jest również o relatywizmie. Z jednej strony zachwyt formą, z drugiej realizacja tematu, który chcieliśmy opowiedzieć. Ciekawe jest to, że podjęliśmy się takiej farmy, rzadko kto dzisiaj po nią sięga – mówi Bogusław Kornaś, reżyser.

Sukcesem twórców jest to, że znaleźli się w tak zacnym gronie kandydatów do nagrody oraz że mogą zaprezentować swoją pracę szerszej publiczności. Ogólnopolska premiera filmu 20 września o godz. 16.00 na Festiwalu w Gdyni.

Więcej na:

http://rdn.pl/?p=148919

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej