Tarnów: Casting do filmu “Drzazga. W stronę chwały”. Kogo szukają twórcy?

15 lipca 2021 , Tagi: film , kultura

W regionie tarnowskim rozpoczynają się prace nad filmem fabularnym “Drzazga”. W stronę chwały”. To historia plutonu „Regina II” należącego do Batalionu 16 Pułku Piechoty Armii Krajowej “Barbara”. Sprawdzamy, kogo szukają twórcy?

W zamierzeniu fabuła obejmuje okres od bitwy pod Jamną, w której 600 partyzantów starło się z 4 800 żołnierzami SS i żandarmerii, po masakrę oddziału w Dąbrach 16 października 1944 r.. Wydarzenia te widziane są z perspektywy dowódcy – tytułowy “Drzazga”- płk. Jerzy Pertkiewicz oraz jego żołnierzy – bohaterów tej historii. Premiera planowana jest jesienią 2022 r. Film przewidziany jest do ogólnopolskiej dystrybucji.

Zdjęcia kręcone będą w Małopolsce na terenie Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego (historyczny teren działania batalionu „Barbara”) i skansenu w Nowym Sączu. Zdecydowanie tutejszy jest też zespół pracujący nad filmem – Zygmunt Pertkiewicz – syn pułkownika i właściciel praw do adaptacji książki „Regina II”, Andrzej Prokop – scenarzysta, Michał Wojtasik – operator, Kamil Zyznar – koproducent, Jerzy Pilch także koproducent.

Więcej: https://www.eska.pl/tarnow/casting-do-fabularnego-filmu-drzazga-w-strone-chwaly-kogo-szukaja-tworcy-aa-1NVZ-yAmP-xzmL.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej