Tarnów. Tancerki ze Studia Tańca Honorata w Tarnowie Mistrzyniami Polski na 4. Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Kielcach

12 maja 2021 , Tagi: konkurs , taniec

Z workiem medali wróciły z 4. Mistrzostw Polski Cheerleaders tancerki ze Studia Tańca Honorata w Tarnowie. Sukcesy odniosły tańcząc zarówno w grupach jaki i w duetach. W trzech kategoriach zawodniczki zostały Mistrzyniami Polski.

Cheerleaderki ze Studia Tańca Honorata na 4. Mistrzostwach Polski Cheerleaders

4. Mistrzostw Polski Cheerleaders odbyły się w Kielcach i trwały kilka dni (od 6 do 9 maja). Wśród 3 tysięcy tancerzy, którzy przyjechali z całej Polski do Kieleckiego Teatru Tańca pojawiła się również reprezentacja zawodniczek ze Studia Tańca Honorata z Tarnowa. Dziewczyny, mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, pokazały klasę i formę, a do Tarnowa wróciły z workiem medali.

– To były jedne z najcięższych przygotować jakie pamiętam, dlatego tym bardziej cieszymy się, że się nam udało. Jestem bardzo dumna z dziewczyn – mówi Honorota Włoch-Kowalczyk, właścicielka Studia Tańca Honorota.

Dodaje, że podczas mistrzostw też nie było łatwo, nie tylko ze względu na bardzo wysoki poziom, który reprezentowali tancerze, ale również na obowiązujące obostrzenia. – Zawodniczki były przez cały dzień w maseczkach. Ściągały je dopiero w momencie występu, ale dały radę – przyznaje.

Cheerleaderki z Tarnowa zostały Mistrzyniami Polski

13-osobowa formacja Power Girls Junior zdobyła złoty medal w kategorii Freestyle Pom Junior. Złoto trafiło także do grupy Power Girls Senior w kategorii Cheer Hip Hop Senior oraz do zespołu Blask, który tańczył w kategorii Freestyle Pom Junior Młodszy. Oprócz tego w kategorii duety zawodniczki ze Studia Tańca Honorota zdobyły: jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Przygotowania do Mistrzostw były przez sytuację epidemiczną dla tancerek i ich instruktorów nie lada wyzwaniem. Pracowali w mniejszych grupach, a treningi nie mogły odbywać się regularnie i tak często jakby chcieli. Do studia tańca nie było także od roku nowych przyjęć, dlatego zapadała decyzja aby startować w mini drużynach.

Więcej: https://gazetakrakowska.pl/tarnow-tancerki-ze-studia-tanca-honorata-w-tarnowie-mistrzyniami-polski-na-4-mistrzostwach-polski-cheerleaders-w-kielcach/ar/c15-15603885

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej