Spacerki po Tarnowie coraz popularniejsze

1 sierpnia 2016 , Tagi: spacerki , Tarnów

Ponad 900 osób skorzystało w lipcu z bezpłatnego zwiedzania Tarnowa. Część z nich uczestniczyła w spacerkach szlakiem najciekawszych tarnowskich zabytków, większość zdecydowała się na oprowadzanie z przewodnikiem po bazylice katedralnej.

Ponad 900 osób skorzystało w lipcu z bezpłatnego zwiedzania Tarnowa. Część z nich uczestniczyła w spacerkach szlakiem najciekawszych tarnowskich zabytków, większość zdecydowała się na oprowadzanie z przewodnikiem po bazylice katedralnej.

Spacerki z przewodnikiem wyruszają codziennie spod siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji. Nie trzeba wcześniej się zapisywać, wystarczy przybyć punktualnie o godz. 12 na miejsce zbiórki znajdujące się przy kamienicy Rynek 7. – Zwiedzanie trwa zazwyczaj od półtorej do dwóch, a nawet trzech godzin. Wszystko zależy od potrzeb danej grupy. Spacerki cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zdarza się, że kolejna grupa wyrusza z przewodnikiem również o godzinie 13.30. Grupy liczą od kilku do nawet 45 osób – relacjonuje Marcin Pałach, dyrektor TCI. Trasa zwiedzania jest indywidualnie dobierana do grupy. To uczestnicy decydują, czy chcą zwiedzać Tarnów np. szlakiem renesansu czy też śladami generała Bema. – W przypadku turystów, którzy w ogóle nie znają miasta to przewodnik wybiera najważniejsze atrakcje w okolicy starówki – dodaje Marcin Pałach.

Równolegle w tarnowskiej katedrze codziennie dyżuruje przewodnik, który przybliża historię tego miejsca. Zwiedzanie odbywa się w godz. od 9 do 12 oraz od 13 do 15. W niedziele i święto Wniebowzięcia (15 sierpnia) dyżury wyznaczono od g. 13 do 15.

O to, czy tego typu inicjatywy są potrzebne, zapytaliśmy osoby, które zdecydowały się na zwiedzanie z przewodnikiem. – Myślę, że wiedza o lokalnych zabytkach jest bardzo niewielka wśród tarnowian. Zamierzamy zwrócić uwagę na rys historyczny miejsc, które codziennie mijamy, a także na nowości czy ciekawostki związane z Tarnowem. Akurat mamy wakacje, więc postanowiliśmy aktywnie wykorzystać ten czas – powiedzieli nam Mariola i Norbert.

Organizatorem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji, tel: 14 688 90 90.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Spacerki-po-Tarnowie-coraz-popularniejsze  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej