Region tarnowski. Trasa rowerowa brzegiem Białej? Gminy chcą wspólnie powalczyć o fundusze na nową atrakcję turystyczną

26 maja 2022 , Tagi: turystyka rowerowa

Tarnów z gminami położonymi na południe od miasta może połączyć nowa trasa rowerowa Velo Biała, podobna do tej, która powstaje wzdłuż Dunajca. Ma mieć kilkadziesiąt kilometrów długości – z Tarnowa do źródeł rzeki, z wieloma atrakcjami po drodze. Położone nad Białą gminy wiążą z taką trasą wielkie nadzieje na przyciągnięcie turystów.

Koncepcja wytyczenia trasy rowerowej wzdłuż Białej powstała już w 2014 roku, wraz z planami budowy całej sieci dróg dla rowerzystów w Małopolsce. W regionie powstały już Trasa Wiślana czy Velo Dunajec. Ta ostatnia jest jeszcze niekompletna a dojazd do niej z Tarnowa, z powodu zamkniętego mostu w Ostrowie, jest utrudniony, ale i tak cieszy się bardzo dużą popularnością.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego, ponad 20-kilometrowego odcinka od Wróblowic przez Szczepanowice i Zgłobice do Ostrowa.

Więcej na:

https://gazetakrakowska.pl/region-tarnowski-trasa-rowerowa-brzegiem-bialej-gminy-chca-wspolnie-powalczyc-o-fundusze-na-nowa-atrakcje-turystyczna/ar/c1-16345837

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej