Projektantka wnętrz hoteli w różnych zakątkach świata pochodząca ze Szczecina, zdradza nam branżowe ciekawostki

16 kwietnia 2021 , Tagi: ciekawostka , hotelarstwo

Hotelowe lobby bez recepcji, iPhone zamiast klucza czy system, który zadba o dobry sen – to nie futurystyczne wizje projektantów, a rzeczywistość. W czasach, gdy dalekie wyjazdy stają się przywilejem, hotel musi być czymś znacznie więcej niż tylko tymczasowym domem. Na pytanie – jak to zrobić? – odpowiedzi znają tylko prawdziwi reżyserzy przestrzeni, a tak się składa, że niedawno mieliśmy okazję porozmawiać z jedną z nich. Gabriela Rybicka, pochodząca ze Szczecina architektka wnętrz, miała okazję projektować dla niejednego hotelu na świecie….

…W takim razie jakie rozwiązania mogą nas oszołomić i zachwycić? Chodzi tu o niepowtarzalność, wygodę, jakość…?

– Przyszłość branży hotelarskiej to zdecydowanie milenialsi – ludzie, którzy podróżują, są wyrafinowani, a także sprytni. Są także impulsywni, korzystają z najnowszych technologii i szukają spersonalizowanych interakcji. To, czego szukają, to przede wszystkim wyjątkowe doświadczenia. Tak więc wszystko w zakresie projektu i koncepcji musi imponować podróżnym. Myślę, że w ciągu najbliższych lat każdy hotel w branży będzie się zastanawiał, jak zaimponować gościom wyjątkowym przeżyciem. I tu ponownie przychodzi mi do głowy storytelling, o którym wspomniałam na początku.

Osobiście bardzo lubię, gdy w hotelu jest na czym zawiesić oko oraz gdy widać, że przestrzeń nie jest dziełem przypadku, tylko całością. Bardzo lubię kontrasty, ciekawe i odważne zestawienia kolorów, wzory czy rozmaite tekstury. O takich wnętrzach zawsze jest najgłośniej, co zarazem oznacza, że spełniają swoją funkcję. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby przejść obojętnie obok hotelu One na Brooklynie, klubu Annabel’s w Londynie czy 25hours Hotel gdziekolwiek na świecie. Goście uwielbiają elementy zaskoczenia, niekonwencjonalne połączenia materiałów czy grę światła, która tworzy przyjemną atmosferę. Wnętrza, które posiadają wszystkie wymienione hotele, nigdy nie przestaną nas zaskakiwać….

Cały artykuł: https://szczecin.naszemiasto.pl/projektantka-wnetrz-hoteli-w-roznych-zakatkach-swiata/ar/c6-8231829

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej