Projekt Wirtualne Muzea Małopolski nagrodzony

24 kwietnia 2015 , Tagi: muzea , projekt

Projekt digitalizacji zbiorów małopolskich muzeów otrzymał nagrodę Skrzydła IT w Administracji. Wyróżnienie z rąk wiceministra administracji i cyfryzacji odebrał podczas uroczystej gali w Zakopanem Jacek Krupa z Zarządu Województwa. Nagroda jest potwierdzeniem, że nasz region jest aktualnie liderem w dziedzinie upowszechniania za darmo zbiorów muzealnych w Internecie.

– Wirtualne Muzea Małopolski to pierwszy w Polsce, realizowany z takim rozmachem, projekt udostępniania zbiorów muzealnych w Internecie. Na stronie internetowej  można już oglądać blisko 600 eksponatów zdigitalizowanych w technologii 3D – przypomniał Jacek Krupa odbierając nagrodę Skrzydła IT w Administracji. Członek zarządu województwa podkreślił także, że Wirtualne Muzea są nie tylko doskonałym narzędziem do zachowania cennych zasobów instytucji kultura, ale również innowacyjnym sposobem na promocję Małopolski. 
  
Skrzydła IT w Administracji to nagrody przyznawane projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Otrzymują je te projekty, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania. W tym roku o nagrodę ubiegać się mogły projekty wdrożone pomiędzy 1 stycznia 2013 r. a 31 stycznia 2015 r. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 projektów.
 – Nagrodziliśmy aplikacje, które są nie tylko przemyślane, lecz także niezwykle użyteczne. Najlepszym dowodem na to, że stworzono udane produkty jest fakt, że cieszą się one zainteresowaniem i zaufaniem użytkowników – powiedział Roman Dmowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, który wręczał nagrody. –  Wszyscy wiemy, że budowanie systemów IT w administracji nie jest łatwe – musimy pogodzić ze sobą wymagania informatyczne, prawne i niemałe oczekiwania obywateli. Ale wierzę, że informatyzacja administracji znajduje się w momencie wzrostu i już niedługo będziemy mieć do czynienia jedynie z przyjaznymi i naprawdę przydatnymi e-usługami – dodał minister Dmowski, gratulując laureatom.
Organizatorem konkursu jest miesięcznik „IT w Administracji”

 

Więcej: http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=13937

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej