POT na I FORUM GDDKiA ws. organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce

23 października 2021 , Tagi: pot.gov.pl

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w I FORUM wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, które zorganizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jednym z celów inicjatywy jest usprawnienie umiejscawiania i utrzymywania drogowych znaków turystycznych. POT reprezentował wiceprezes Marcin Różycki.

Z inicjatywy p.o. Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad Tomasza Żuchowskiego 21 października odbyło się w I FORUM wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. W zorganizowanym w formie hybrydowej spotkaniu wzięło udział blisko 100 uczestników reprezentujących instytucje naukowe, badawcze, politechniki, służby policji i straży pożarnej, Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa, Związek Powiatów Polskich, zrzeszenia przewoźników, stowarzyszenia związane z organizacją i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej w wydarzeniu uczestniczyli wiceprezes Marcin Różycki oraz Liliana Waszczuk.

FORUM GDDKIA będzie organizowane cyklicznie do wypracowania konkretnych, spójnych przepisów w celu nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach z 2003 r.

 

Więcej: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/pot-na-i-forum-gddkia-ws-organizacji-i-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego-w-polsce#d

RCIT.421.193/21

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej