O szansach i wyzwaniach miast historycznych w Tarnowie

11 czerwca 2021 , Tagi: tarnow.pl

Czy wielowiekowe dziedzictwo historyczne może być siłą napędową miasta? W jaki sposób nim zarządzać, aby zintegrować kulturę, biznes i turystykę? I… czy jest to w ogóle możliwe? Na te i podobne pytania będą odpowiadać uczestnicy oraz prelegenci konferencji „Miasto historyczne – szansa czy ograniczenie?”, która odbędzie się 16 czerwca w Sali Lustrzanej. Rozpoczynające się o godz. 10 wydarzenie poprowadzi dziennikarka i promotorka kultury Bogna Świątkowska.

Tarnów, jak wiele innych miast historycznych, musi zmierzyć się wyzwaniami współczesnego świata. Od miejsc atrakcyjnych historycznie oczekuje się bowiem z jednej strony intensywnej promocji i ochrony zabytków kultury i architektury, z drugiej natomiast organizacji przestrzeni miasta w taki sposób, aby jej przekształcanie podnosiło komfort życia mieszkańców, wspierało rozwój przedsiębiorczości, a także przyciągało turystów. – Każdy z tych aspektów jest równie istotny, a kompromisu nie da się wypracować inaczej, jak poprzez dialog, dlatego serdecznie zapraszam do udziału w organizowanej konferencji. Będziemy rozmawiać o wyzwaniach, obowiązkach i kłopotach, jakie stoją przed miastami historycznymi, do grona których należy Tarnów – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Czytaj dalej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/O-szansach-i-wyzwaniach-miast-historycznych-w-Tarnowie

RCIT.421-78/21

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej