Tarnów na Miodowym Szlaku

1 grudnia 2021 , Tagi: tarnow.pl
Staraniem Tarnowskiej Organizacji Turystycznej udało się ponownie wydać mapkę z pasiekami zlokalizowanymi we wschodniej części Małopolski. Zaktualizowana wersja zawiera informacje o 30 takich miejscach – pasiekach edukacyjnych, otwartych na turystę, położonych na trasie od Powiśla Dąbrowskiego po Ziemię Sądecką. Jest dostępna w wersji elektronicznej.

Miododajne głogi przy ul. Głogowej

1 grudnia 2021 , Tagi: tarnow.pl
Tarnów dołącza do grona samorządów, którym nie jest obojętny los pszczół i dziko żyjących zapylaczy. Miasto włączyło się w projekt Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, sadząc pięć głogów przy ul. Głogowej w Mościcach.

Co dalej z rowerem miejskim?

26 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
Jeszcze do końca miesiąca można skorzystać z rowerów miejskich. Natomiast z końcem roku wygasa umowa ich operatorem, firmą Nextbike. Nie oznacza to jednak, że miejskie jednoślady znikną z Tarnowa. 

Święto wina w Tarnowie

14 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
W najbliższą niedzielę, 14 listopada, po raz dziewiąty odbędą się Wielkie Tarnowskie Dionizje. Zainauguruje je Orszak Winny, w którym wezmą udział lokalni winiarze.

Weekendowe zestawienie kulturalne

14 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
Orszak Wielkich Tarnowskich Dionizji, koncert patriotyczny, spotkanie z aktorką i sporo ciekawych filmów w kinie. Tak zapowiada się najbliższy weekend kulturalny w Tarnowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Gra terenowa na Grabówce

10 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
To już ostatnia okazja, by wziąć udział w spacerkach po Grabówce. Tym razem na uczestników spotkania czeka gra terenowa. Zbiórkę zaplanowano o godz. 15:30 na ul. Mickiewicza 16, przed budynkiem II LO.

Tarnów nagrodzony za najlepsze projekty europejskie

9 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
Znamy laureatów plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Do Tarnowa trafiło pięć statuetek – Gmina Miasta Tarnowa otrzymała je za obniżenie poziomu niskiej emisji oraz rewitalizację Parku Strzeleckiego, Stary Szpital za modernizację placówki, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej za renowację kirkutu. Laureatem zostało też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne m.in. za zakup niskoemisyjnych autobusów. W gronie […]

Genialny wynalazca łączy Tarnów i Krosno

5 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
W Krośnie odbyło się wczoraj trzecie spotkanie Komitetu Organizacyjnego obchodów 150-lecia urodzin, związanego zarówno z Tarnowem, jak i z Krosnem, genialnego wynalazcy Jana Szczepanika.   Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Genialny-wynalazca-laczy-Tarnow-i-Krosno   RCIT.421.208/21

CNN: Tarnów wśród 15 najpiękniejszych miast Europy

5 listopada 2021 , Tagi: tarnow.pl
Światowa sieć telewizyjna CNN, w swoim dziale dotyczącym podróży, zaliczyła Tarnów do piętnastu najładniejszych mniejszych miast w Europie, wybór ilustrując zdjęciem rynku z lotu ptaka.   Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/CNN-Tarnow-wsrod-15-najpiekniejszych-miast-Europy   RCIT.421.205/21

Odbierz flagę na samochód

29 października 2021 , Tagi: tarnow.pl
Zawieś biało-czerwoną flagę na swoim samochodzie i pokaż, że jesteś patriotą. Można ją bezpłatnie odebrać już od jutra na tarnowskim rynku. Flagi będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej