Kolejny spacerek po starym Tarnowie

21 grudnia 2009 , Tagi: tarnow.pl

W lipcu wędrowaliśmy śladami Sanguszków i Tarnowskich, na początku sierpnia szlakiem Bema a teraz czas na zapoznanie się z najwybitniejszym tarnowskim burmistrzem – Tadeuszem Tertilem. Przewodnikiem będzie, podobnie jak poprzednio, Kazimierz Bańburski – historyk, wybitny znawca historii miasta. Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno – literacką w Pasażu Tertila o godzinie 15.00.
Kolejny, ostatni “spacerek” będzie miał miejsce 30 sierpnia a bohaterem spotkania będzie “Polski Edison” – Jan Szczepanik. W ostatnią niedzielę wakacji spotkamy się tradycyjnie o 15.00 przed pomnikiem wynalazcy na placu Sienkiewicza (skwer przy ul. Mickiewicza, między Goldhammera a Brodzińskiego nieopodal PWSZ i Poczty Głównej)
Udział w “Spacerkach po Tarnowie” jest bezpłatny i ogólnodostępny. Oprawa muzyczno-literacka każdego Spacerku realizowana jest przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię a partnerami tegorocznych spacerków są także: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz restauracje i kawiarnie: Pasaż, Alchemik i Podzamcze

Tarnów.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej