Inwestycja z myślą o turystach w Łowczówku

29 stycznia 2019 , Tagi: tarnow.net.pl

Na wzgórzu Kopaliny wybudowano bowiem wiatę, miejsce do przygotowania posiłku, parking, a także oświetlono teren i postawiono stoły z ławeczkami.

Całość jest funkcjonalna i estetyczna. Malownicze położenie stanowi kolejny atut nowej infrastruktury turystycznej w Łowczówku. Dodajmy, że gmina Pleśna prowadzi prace renowacyjne na cmentarzu wojennym nr 171, zwanym Cmentarzem Legionistów Polskich. Przypomnijmy – Bitwa pod Łówczówkiem miała miejsce w dniach 22-25 grudnia 1914 roku. Bój został stoczony przez pierwszą Brygadę Legionów pod dowództwem gen. Kazimierza Sosnkowskiego, walczącą po stronie Austro-Węgier przeciwko Rosjanom. Bitwa pod Łowczówkiem, była jedną z najważniejszych bitew w drodze po niepodległość, co potwierdza m. in. umieszczenie nazwy „ŁOWCZÓWEK 24 XII 1914” na tablicy przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Zagospodarowanie terenu w Łowczówku jest jednym z elementów tzw. Źródlanego Szlaku. Motywem przewodnim tej niezwykłej inicjatywy jest woda, a dokładnie metoda lecznictwa księdza Sebastiana Kneippa, nazywanego „wodnym doktorem”. Na dzień dzisiejszy zaplanowane inwestycje w ramach tego Szlaku  realizują trzy gminy: Pleśna, Gromnik i Ciężkowice. Skala inwestycji jest olbrzymia – całkowitą wartość wszystkich elementów Źródlanego Szlaku szacuje się na ok. 80 mln złotych. Źródlany Szlak będzie swoistym kołem zamachowym do rozwoju turystyki w subregionie tarnowskim, na czym skorzystają również mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy.

Więcej na: http://tarnow.net.pl/articles/s/i/248966#Inwestycja-z-my%C5%9Bl%C4%85-o-turystach-w-%C5%81owcz%C3%B3wku

RCIT.421-25/19

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej