Elżbieta Dzikowska w Tarnowie – spotkanie w najbliższy czwartek

16 grudnia 2009 , Tagi: tarnow.net.pl

Elżbieta Dzikowska o serii przewodników Groch i kapusta: Niegdyś, kiedy świat był dla Polaków zamknięty, chcieliśmy wraz z moim mężem Tonim Halikiem uchylić nań okno. Powstał wtedy cykl programów Pieprz i wanilia. Teraz, kiedy wszyscy możemy podróżować po całym świecie chciałam opisać niezwykłe miejsca jakie poznałam i często odwiedzam w Polsce. Podróżując przełamujemy bariery, stereotypy; w serii Groch i kapusta oprócz opisów i zdjęć, wiele uwagi poświęcam moim bohaterom, aby przekazać ich pasje, z nadzieją, że nie tylko zafascynują, lecz i zainspirują. Kiedyś program Pieprz i wanilia był oknem na świat, pokazywał dalekie, egzotyczne strony. Teraz – Groch i Kapusta, Podróżuj po Polsce zachęca Polaków, aby odkrywali swój kraj, bowiem często go zupełnie nie znają.
Autorka podkreśla, zależy jej na tym, “aby czytelnik czuł, że ja byłam w każdym z tych miejsc, że książka jest rezultatem nie tylko lektur, ale przede wszystkim wielu wędrówek. Staram się przekazać ich klimat.”
Polska przedstawiona w książkach Elżbiety Dzikowskiej jest magiczna i intrygująca. I bezsprzecznie warta poznania. Oryginalna narracja przewodników zupełnie nie ogranicza ich funkcji praktycznej, dostarczając aktualnych informacji istotnych dla turystów o wybranych miejscach noclegowych, obiektach gastronomicznych czy regionalnych festiwalach.
Elżbieta Dzikowska o czwartej części cyklu – Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce. Południowy wschód: Południowy wschód to ziemia magiczna. Niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto- czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. Wspaniałe miasta Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem. Niezwykłe miejsca w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj i arcyciekawa, neolityczna kopalnia krzemienia w krzemionkach. Rewelacja!
Spotkanie z autorką rozpocznie się w czwartek, 6 sierpnia, o godzinie 18:00 w Restauracji Pasaż w Pasażu Tertila. Zapraszamy wszystkich kochających podróże i spragnionych fascynujących opowieści. Na miejscu będzie można nabyć wszystkie części przewodnika Groch i kapusta oraz zdobyć autograf Elżbiety Dzikowskiej.
Jeśli kogoś intryguje tytuł serii – Groch i kapusta – będzie miał okazję sprawdzić trafność wyboru, degustując przygotowany specjalnie na tę okazję… groch z kapustą.

Tarnow.net.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej