Działacze sportowi i kibice już wykupują miejsca w hotelach na Igrzyska Europejskie

24 marca 2023 , Tagi: gazetakrakowska.pl

Dwa największe hotele w Tarnowie są już w rękach jednego właściciela. Grupa Cristal Park, która posiadała do tej pory obiekt w Mościcach, odkupiła również legendarny w mieście hotel Tarnovia. Transakcja sfinalizowana została w przededniu Igrzysk Europejskich, z którymi branża hotelarska, również w Tarnowie, wiąże duże nadzieje.

Sportowcy zamieszkają w miasteczku AGH, działacze, sędziowie i kibice w hotelach

Igrzyska odbywać się będą od 21 czerwca do 2 lipca, ale część startujących w nich ekip przyjedzie do Małopolski co najmniej kilka dni wcześniej. Wiadomo już, że wioska zawodnicza zlokalizowana będzie na terenie Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie, skąd sportowcy mają być dowożeni na poszczególne obiekty. Chodzi nie tylko o Kraków, ale również o inne miasta, gdzie rozgrywane będą wybrane konkurencje w ramach IE 2023.

Poza zawodnikami i ich trenerami na Igrzyska przyjedzie także całe mnóstwo innych osób – przedstawicieli federacji i związków sportowych, sędziów, osób obsługi technicznej zawodów oraz liczne grono dziennikarzy. Dla sporej części z nich spółka IE 2023 planuje zarezerwować miejsca w hotelach. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są m.in. z grupą Cristal Park, która posiada w tym momencie nie tylko hotel w tarnowskich Mościcach, w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów, na których rozgrywane będą trzy konkurencje Igrzysk, ale od niedawna jest również właścicielem największego w mieście hotelu Tarnovia.

Ci, którzy chcieliby w tym momencie zarezerwować pokój w którymś z tych hoteli w terminie IE, otrzymują odpowiedź, że jest to niemożliwe i proponowane są im miejsca w innych obiektach hotelowych w Tarnowie i okolicy.

– Dostajemy mnóstwo zapytań przez telefon i mejlowo, ale czujemy się związani dżentelmeńską umową z przedstawicielami spółki IE 2023, którzy zwrócili się do nas z prośbą o wstępną rezerwację obu hoteli w całości pod potrzeby Igrzysk. Rozmowy w tej sprawie jednak wciąż trwają, umowy nie ma, a czas ucieka. Jeżeli wiążące decyzje w miarę szybko nie zapadną to również za jakiś czas “uwolnimy” te pokoje– mówi Witold Kisała z zarządu hoteli Cristal Park i Tarnovia.

Coraz więcej telefonów, maili i rezerwacji

Przedstawiciele spółki wizytowali wiele obiektów, które mogłyby stanowić zaplecze hotelowe dla uczestników Igrzysk. Byli m.in. w tarnowskim hotelu Bristol, ale w tym przypadku na jednej wizycie się skończyło.

– Są już pierwsze rezerwacje i sporo zapytań. Dotyczą one przede wszystkim możliwości wynajęcia pojedynczych pokoi, ale był również mejl w sprawie możliwości zakwaterowania liczniejszej ekipy na rozgrywane w Tarnowie zawody w badmintonie – mówi Tadeusz Nosek, właściciel Bristolu.

Według wyliczeń Tarnowskiego Centrum Informacji w Tarnowie i w promieniu 10 kilometrów od miasta do wynajęcia jest ponad 2000 miejsc noclegowych w ponad 800 pokojach, znajdujących się w 11 hotelach posiadających od 3 do 5 gwiazdek i ponad 50 obiektach nieskategoryzowanych.

– Igrzyska już wzbudzają duże zainteresowanie i możemy się domyślać, że przyjadą na nie nie tylko sportowcy i działacze, ale również sporo kibiców. Wystarczy wejść na którąś z popularnych platform do dokonywania rezerwacji przez internet, aby się o tym przekonać. Na powitanie wyświetla się komunikat, że ponad 70 procent miejsc na pobyt w Tarnowie w drugiej połowie czerwca jest już niedostępne – zauważa Marcin Pałach z TCI.

W planach kolejny hotel w Tarnowie

Dla branży hotelarskiej te dwa tygodnie Igrzysk mogą być szansą na podreparowanie budżetów, które zostały nadszarpnięte przez pandemię i ciągnący się od niej widoczny spadek liczby turystów. Średnioroczne obłożenie w tarnowskich hotelach jest w tym momencie poniżej 30 procent, przy rosnących stale kosztach utrzymania. Mimo to w Tarnowie miejsc oferujących noclegi nie tylko nie ubywa, ale wciąż przybywa. Kolejny duży hotel planuje wybudować grupa Arche, zagospodarowując pod niego częściowo budynek spalonego młyna Szancera.

Więcej na: https://gazetakrakowska.pl/dzialacze-sportowi-i-kibice-juz-wykupuja-miejsca-w-hotelach-na-igrzyska-europejskie-niektore-obiekty-moga-byc-wylaczone-z/ar/c3-17333849

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej