Dni Tarnowa

16 lutego 2010 , Tagi: TTG.pl

Różnorodność propozycji muzycznych od jazzu począwszy, poprzez rock, pop, muzykę czarnego lądu, muzykę dawną aż po klasykę, konkurować będzie z teatrami plenerowymi, scenami historycznymi, plastyką i literaturą. Kilkudniowe święto sztuki to propozycja dla wszystkich. Trzydniowe, międzynarodowe przedsięwzięcie, realizowane w mieście, po raz trzeci, jest gwarancją dobrej zabawy, spotkania się z najlepszymi wykonawcami, poznania nowych nurtów w sztuce a także powrotu do sentymentalnych wspomnień. Nie zabraknie także niespodzianek – połączenia światła, muzyki i wody, niezwykłych iluminacji i fajerwerków. Całość to kilkadziesiąt większych i mniejszych imprez, które wpisywać się będą w trzy główne nurty tematyczne:
“Sztuka ulicy” – akcja dziać się będzie w ścisłej starówce miasta ( ul. Wałowa, Rynek, Plac Kazimierza). 2-4 czerwca W malowniczych zaułkach pojawiają się artyści prezentujący małe formy teatralne – uliczne, pantomimę, magię, popisy ekwilibrystyczne, formy muzyczne. W minione epoki przeniosą widzów historyczne sceny z życia tarnowianina Jana Szczepanika – polskiego Edisona. Na wycieczkę w przeszłość zabierze turystów pociąg retro i ciuchcie z Chabówki, “Orleańska ulica” – Plener Jazzowy zatrzyma miłośników muzyki, którzy będą mogli nacieszyć się profesjonalnym wykonaniem orleańskiej klasyki gatunku. Na średniowieczny turniej zaproszą rycerze a w bajkowy świat “żywe szachy”. Pamiątki po święcie zapewni jarmark, kiermasze rękodzieła, prezentacje ginącego rzemiosła, oraz regionalne potrawy.
“ROCK & OLL”- kilkugodzinny koncert na Miejskim Stadionie w Mościcach. 3 czerwca. Wezmą w nim udział: REVOLUCJA, THE CALOG, OCEAN, UZ JSME DOMA, LECH JANERKA, VOO VOO, LIQUIDO. Koncerty, spektakle oraz multimedialne pokazy łączące nowoczesną technikę z prezentacjami sztuki plastycznej i muzyki . 2 -4 czerwca Scena ustawiona w Rynku, w otoczeniu zabytkowych kamienic tworzyć będzie nastrojowe miejsce do prezentacji spektaklu światło – dźwięk – woda – przestrzeń. Piątkowy wieczór zwieńczy pokaz tańczących fontann a niedzielny finał to iluminacja ratusza, pokaz laserowy i widowisko sztucznych ogni poprzedzone cyklem koncertów m.in. wystąpią grupy Ziyo i DeMono.
Nowoczesna sztuka w starym wnętrzu. 3 czerwca Po raz pierwszy dla sztuki swe podwoje otworzy Młyn Szancera – Młyn Kultury gdzie pokazane zostaną niezwykłe fotografie Ryszarda Horowitza.
Festiwal Spotkanie Kultur – Dni Tarnowa to impreza, podczas której spotykają się artyści z wielu państw: Słowacji, Węgier, Czech, Niemiec i innych. Festiwalowa formuła w kilku dziedzinach daje możliwość współzawodnictwa, poszerza wiedzę twórców i widzów. Jest okazją do odpoczynku i rekreacji podczas obcowania z różnorodną sztuką, wpływa na nawiązywanie kontaktów, przyjaźni i międzynarodowej wymiany. Miejscem spotkania uczestników projektu jest ulica, tarnowska starówka – dosłownie i w przenośni. Ulica otoczona zabytkami architektury, pełna muzyki, kostiumów, scen teatralnych, pamiątek i tradycyjnej kuchni. potkanie służyć będzie wspólnej zabawie oraz kreacji artystycznej, pokazaniu dorobku artystów profesjonalnych i amatorów, szerokiemu i nieograniczonemu udostępnieniu tradycji kulturowych i nowinek w sztuce.

TTG

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej