Po siedmiu latach wracają bezpośrednie loty z Kraków Airport do Chicago. Pierwsi pasażerowie polecą w lipcu

22 listopada 2016 , Tagi: lotnictwo , transport

Po siedmiu latach wraca bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Chicago. Pierwsi pasażerowie wyruszą w podróż w lipcu przyszłego roku. Według szacunków władz lotniska, między Małopolską a Chicago podróżuje obecnie prawie sto tysięcy osób rocznie. Niestety do tej pory mogli korzystać tylko z połączeń z przesiadką. To także dobra wiadomość dla pasażerów ze Śląska i Słowacji.

Połączenie z Krakowa będą obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT. Na trasę do Chicago zostanie oddelegowany nowy dreamliner, który zasili flotę przewoźnika także w połowie przyszłego roku. LOT planuje na razie jedno połączenie w tygodniu. Zarówno władze lotniska jak i Polskich Linii Lotniczych spodziewają się, że z oferty skorzystają także Amerykanie, którzy będą chcieli skorzystać z oferty turystycznej, ale i biznesowej w Małopolsce. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago, od przyszłego roku LOT będzie obsługiwać w sumie sześć tras do Ameryki Północnej. 

Poza połączeniem z Małopolski do Stanów, przewoźnik chce uruchomić także dwa kolejne z Warszawy. Dzięki nim pasażerowie dotrą bez przesiadek do Los Angeles i Newark tuż obok Nowego Jorku.

http://www.radiokrakow.pl/gospodarka/po-siedmiu-latach-wracaja-loty-z-krakow-airport-do-chicago/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej