Osoby z niepełnosprawnościami zapłacą mniej za baseny

11 czerwca 2024 , Tagi: TOSiR

Dla wielu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów koszty biletów na miejskie pływalnie były za wysokie, dodatkowo pojawiał się dyskomfort związany z czasem na przebranie. Teraz będzie łatwiej i bardziej komfortowo.

W piątek, 7 czerwca prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny podpisał zarządzenie zmieniające opłaty za korzystanie z obiektów TOSiR. W dwóch miejskich pływalniach – Parku Wodnym przy ulicy Piłsudskiego i Miejskim Domu Sportu przy ulicy Traugutta zostaną obniżone ceny biletów dla osób z orzeczeniem o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i ich opiekunów.

Osoby objęte ulgą zapłacą za jedną godzinę 9 złotych od osoby. Dodatkowo, aby poprawić komfort korzystania z obiektów przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, dopłata za przekroczenie pełnej godziny będzie doliczana dopiero po 20 minutach, co pozwoli na łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z miejskich obiektów.

Zmiana została wprowadzona na wniosek radnej Rady Miejskiej Edyty Kowalskiej. Temat był wielokrotnie podnoszony w ostatnim czasie przez osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w tym rodziców i opiekunów.

Ulga wchodzi w życie 15 czerwca.

Więcej: https://www.tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Osoby-z-niepelnosprawnosciami-zaplaca-mniej-za-baseny

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej