Nowe połączenie z Paryża do Krakowa

30 lipca 2019 , Tagi: lotnictwo , turystyka

Kraków będzie trzecim polskim miastem (po Warszawie i Wrocławiu), które Air France połączy bezpośrednio lotem rejsowym w przyszłym roku ze stolicą Francji.

Uruchomienie połączeń z Paryża, planowane jest od 29 marca do 24 października 2020. Jednakże Marina Neirotti, przedstawicielka rzecznika Air France, zapewniła Polską Organizację Turystyczną w bezpośredniej rozmowie, że francuskie linie dołożą wszelkich starań, aby wydłużyć połączenie do całorocznego. Ostatni raz francuski narodowy przewoźnik obsługiwał lot z Paryża do Krakowa w 2016 roku.

Lot o numerze AF 1878 do Krakowa z lotniska Paryż – Charles de Gaulle obsłużony będzie maszyną typu Airbus A320, która zabiera na pokład 174 pasażerów. Samolot będzie startował z Paryża o godzinie 09:20, do Krakowa doleci o 11:25. Powrót z Krakowa przewiduje się na godzinę 12:15.

– To także bardzo ważna wiadomość dla touroperatorów – mówi dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Paryżu Tomasz Rudomino – Albowiem dotychczasowe połączenia ze stolicy Francji, które zapewniał tani przewoźnik Easy Jet, nie spełniały wszystkich oczekiwań dla turystyki zorganizowanej. Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie Francuzów Krakowem, dzięki tej decyzji Air France, zwiększy się również ruch biznesowy oraz – co ważne – standard podróży do Małopolski. Planujemy spotkanie z szefem produktu Air France z udziałem polskich touroperatorów, którzy gościć będą w Paryżu na targach branżowych IFTM TOP RESA z początkiem października – dodał.

Więcej: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/nowe-polaczenie-z-paryza-do-krakowa#n

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej