Nasi kapłani w służbie Stolicy Apostolskiej

29 czerwca 2020 , Tagi: Kościół , Religia

Ks. prał. Piotr Bajor, rodem z Woli Mieleckiej, od 13 lat jest urzędnikiem Kurii Rzymskiej. Na zdjęciu w Pałacu Apostolskim przed sesją plenarną.

O tym, jak udaje się wpleść nutkę tarnowskiego eklezjalnego realizmu do stolicy chrześcijańskiego świata, opowiedział nam ks. prał. Piotr Bajor.

W najnowszym numerze papierowego wydania “Gościa Tarnowskiego” piszemy o naszych kapłanach w służbie Stolicy Apostolskiej. O tym, jak udaje się wpleść nutkę tarnowskiego eklezjalnego realizmu do stolicy chrześcijańskiego świata, opowiedział nam ks. Piotr Bajor, który od 13 lat jest urzędnikiem Kurii Rzymskiej.

Z diecezji tarnowskiej pochodzą także papiescy dyplomaci – ks. Grzegorz Piotr Bielaszka i ks. Paweł Obiedziński, ale – jak podkreślają – największe doświadczenie w tej kwestii ma abp Henryk Nowacki, który jako pracownik Sekretariatu Stanu i nuncjusz apostolski służył trzem papieżom. Z jednym z nich do dziś jest w bardzo bliskich i zażyłych relacjach.

Apostolskim administratorem jest ponadto ks. Dariusz Buras posługujący w Kazachstanie, który mówi, że wszystko otrzymał w darze, aby stawać się darem dla wszystkich. Wszyscy w służbie Piotrowi naszych czasów.

Więcej: https://tarnow.gosc.pl/doc/6381556.Nasi-kaplani-w-sluzbie-Stolicy-Apostolskiej

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej