Na lotnisku Kraków Airport bagaż nadasz samodzielnie

18 lutego 2020 , Tagi: lotnictwo , nowe technologie , podróże , transport

10 samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu działa już na lotnisku w podkrakowskich Balicach. To pierwszy taki system w Polsce. Pozwala na oszczędność czasu i wygodniejsze oraz dużo wcześniejsze nadanie bagażu.

System działa intuicyjnie. Pasażer po odprawieniu się, nadaje na lotnisku bagaż samodzielnie. Postępuje zgodnie z prostą instrukcją, wybierając jeden z ośmiu dostępnych języków. “Obsługujemy ekran dotykowy, bardzo prosty. Jest drukarka, która drukuje nam przywieszki bagażowe i kartę pokładową. A także waga i pas transmisyjny” – mówi Krzysztof Lempke z firmy, która dostarczyła urządzenia dla Kraków Airport.

Pasażer skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, która sprawdza jego ciężar i wielkość – zgodnie z wymogami danej linii lotniczej. Później pasażer dostaje naklejkę z kodem nadania bagażu i umieszcza go na walizce. “Można zmierzyć czas obsługi tradycyjnej oraz tej samoobsługowej. System jest spięty z sortownią bagażu” – dodaje Krzysztof Lempke.

Z samoobsługowego stanowiska nadawania bagażu skorzystali dziś pierwsi pasażerowie. “Podróżujemy bardzo często. To bardzo prosty i wygodny sposób. Całość trwała około 2 minut” – mówili reporterce Radia Kraków.

Prezes Kraków Airport nie zdradza, jaki był koszt tej inwestycji. Zastrzega jednak, że po zamontowaniu samoobsługowych stanowisk – nikt z dotychczasowej obsługi nie straci pracy. “Lotnisko to duży organizm, w którym każdy znajdzie swoje miejsce. A każde rozwiązanie, które sprzyja w pracy naszym pracownikom oraz w podróżowaniu pasażerom jest pożądane” – podkreśla Radosław Włoszek.

Samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do sześciu godzin przed odlotem. System skraca czas nadawania bagażu do 20 sekund.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/na-lotnisku-krakow-airport-bagaz-nadasz-samodzielnie/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej