Mościce w… dwie godziny

4 grudnia 2020 , Tagi: oznakowanie , szlaki

W ramach tego projektu w Mościcach stanęło 15 tablic informujących o najważniejszych atrakcjach tej części miasta. Każda z tablic jest oznaczona odpowiednio numerem, opisana z przodu, jak i z tyłu, w języku polskim oraz angielskim. Na pierwszej z nich znajduje się cały szlak zwiedzania Mościc.

Spacer rozpocznie się na pętli autobusowej przy Grupie Azoty, gdzie stanęła pierwsza tablica. Następnym przystankiem jest budynek dyrekcji firmy, Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Szkół Technicznych i tzw. „Kasyno”, w którym obecnie mieści się restauracja i filia pogotowia ratunkowego. Następnym przystankiem jest pałacyk Kwiatkowskiego, kościół parafialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, po drodze mijamy przestrzenną konstrukcję autorstwa Wilhelma Sasnala, przez osiedle „Za Torem” docieramy do fortalicjum (piętrowa budowla, z okrągłymi na rogach niby basztami widoczna z mostu kolejowego), dalej idziemy do Centrum Sztuki Mościce i obiektów sportowych, potem Domu Sportu i mijając powojenne osiedle bloki wracamy na pętlę MPK. Tu kończy się szlak.

Pomysł to wspólna inicjatywa Tarnowskiego Centrum Informacji, Rady Osiedla Mościce i PWSZ. Doczekał się realizacji, dzięki staraniom rady osiedla. – Myślę, że to jest dobry początek, aby kształtować ten szlak i rozgłaszać, jak ważne jest to miejsce – podkreśla Agnieszka Kawa, zastępczyni prezydenta Tarnowa. Na bazie projektu Tarnowskiego Centrum Informacji „Tarnów – Mościce w 120 minut” powstała praca dyplomowa Małgorzaty Nawój, która zaprojektowała grafikę do tablic na szlaku.

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Moscice-w-dwie-godziny

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej