Minister Jarosław Gowin gościem Konferencji Studenckiej w Tarnowie.

18 kwietnia 2012 , Tagi: konferencja , Minister Jarosław Gowin

 

W piątek 20 kwietnia, w ramach kolejnej już konferencji organizowanej przez Radę Samorządu Studentów PWSZ, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin wygłosi wykład pt. “Deregulacja dostępu do zawodu”.

Od czwartku 19 kwietnia przez trzy kolejne dni, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie gościć będzie przedstawicieli Samorządów Studenckich z całej Polski, którzy chcą rozmawiać o roli aktywności młodych w życiu społecznym i formach w jakich powinna być ona realizowana.

Dyskusji poddana zostanie kwestia funkcjonowania samorządów studenckich w obliczu nowelizacji ustawy “Prawo o szkolnictwie wyższym”. – Podejmiemy także temat sytuacji młodych na rynku pracy. Wykład na temat wpływu nowelizacji na funkcjonowanie uczelni wyższych zgodził się poprowadzić rektor tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – mówi Arkadiusz Michalik, wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ.

Wykład Stanisława Komornickiego, rektora PWSZ, poprzedzi wystąpienie Magdy Ziółkowskiej, dyrektor ds. studenckich NZS, która opiniowała wspomnianą ustawę dla sejmu z ramienia Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

– Mając na uwadze wciąż aktualny temat deregulacji dostępu do części zawodów, postanowiliśmy zaprosić człowieka, który jest w tej dziedzinie ekspertem a jednocześnie pomysłodawcą całej reformy, Ministra Sprawiedliwości – dr Jarosława Gowina – dodaje Michalik.

Temat deregulacji poruszany w mediach wzbudził sporo kontrowersji zyskując sobie tyle samo przeciwników co zwolenników. – Nasza konferencja to świetna okazja żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dla nas, studentów, to z drugiej strony świetna okazja aby zadać nurtujące nas pytania i zaczerpnąć wiedzy u źródła. Oczywiście pomijając wszystkie plusy i minusy takiej wizyty, decyzja należała do samego ministra. Jak nam jednak wiadomo, pan minister słynie ze swojej otwartości na młodych ludzi i chętnie podejmuje dyskusję ze społecznością akademicką o czym świadczą liczne wykłady i uczestnictwo w różnego rodzaju konferencjach akademickich – mówi Arkadiusz Michalik,

Wykłady otwarte dla wszystkich mieszkańców odbędą się w piątek 20 kwietnia w Auli PWSZ (C017) przy ul. Mickiewicza 8.

Skrócony program:

godz. 18.00
Magda Ziółkowska Dyrektor ds. Studenckich NZS,
Nowelizacji Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym- szansach i wyzwaniach dla Samorządów Studenckich

godz. 19.00
JM Rektor PWSZ w Tarnowie prof. dr hab. Stanisław Komornicki
Szkolnictwo Wyższe w Polsce, zmiany w Szkolnictwie Wyższym wynikające z nowelizacji ustawy, od roku akademickiego 2011/2012

godz. 20.00
Minister Sprawiedliwości dr Jarosław Gowin
Deregulacja dostępu do zawodu

 

http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=12530

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej