Millenialsi wracają do rezerwacji przez biura podróży

3 listopada 2020 , Tagi: turystyka

Advantage Travel Partnership, niezależna grupa biur podróży w Wielkiej Brytanii, odnotowała znaczny wzrost korzystania z usług pośredników przez tzw. millenialsów.

Są to ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX wieku. Ponadto jest to również grupa, która do czasu pandemii preferowała rezerwowanie wakacje bez udziału biur podróży. Potwierdzają to również badania ATP przeprowadzone na 1089 osobach, które wykazały, że 62% osób w wieku od 25 do 34 lat nie dokonuje rezerwacji przez biura podróży.

Jednak obecnie aż 44% z nich deklaruje, że jest skłonna przestawić się na korzystanie z usług pośrednika ze względu na porady i fachową wiedzę. Deklarują bowiem, że może ona okazać się nieodzowna w naszych niepewnych czasach.

„Wiemy, że zaufanie konsumentów poważnie ucierpiało w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jednak pocieszające jest to, że klienci doceniają usługi świadczone przez biura podróży. Ponadto istotne jest, że wciąż mają do nas wysokie zaufanie” – informuje Julia Lo Bue-Said, dyrektor generalna ATP.

Badania pokazują, że osoby powyżej 65 roku życia nadal stanowią największą grupę, która wybiera usługi biur podróży. Natomiast – co zaskakujące – zaraz za nią są osoby w wieku 18-24 lat. Liczby te pokazują jak bardzo pandemia zmieniła formę sposobu rezerwacji wakacji wśród młodych ludzi.

Więcej: http://ttg.com.pl/millenialsi-wracaja-do-rezerwacji-przez-biura-podrozy/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej