Kolejne fundusze zewnętrzne na projekty TOT!

13 marca 2014 , Tagi: projekty , TOT

Tarnowska Organizacja Turystyczna pozyskała w ostatnim czasie dofinansowanie z konkursów grantowych na realizację dwóch projektów regionalnych. Łączna kwota dofinansowania to 41 tysięcy złotych z czego 11 000 zł to środki miejskie, które wesprą promocję Tarnowa poprzez III edycję wrześniowego festiwalu “Wielkie Tarnowskie Dionizje”. Drugi projekt, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego kwotą 30 000 zł w ramach konkursu “Małopolska Gościnna”, zakłada rozwój nowoczesnej aplikacji mobilnej na smartphony dla tarnowskiej części szlaku architektury drewnianej – smartSAD. W ubiegłym roku dzięki grantowi z poprzedniej edycji “Małopolski Gościnnej” TOT stworzył aplikację smartSAD, która zawiera opis 100 atrakcji turystycznych w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie “Tarnów i okolice”. Bezpłatna aplikacja, dostępna na systemy Android i iOS, zaledwie po kilkunastu tygodniach funkcjonowania została wyróżniona w konkursie Mobile Trends Awards 2013. W ramach obecnego dofinansowania aplikacja wzbogaci się o wersję angielską, system powiadamiania o wydarzeniach w regionie PUSH oraz dostępna będzie n kolejny system – Windows Phone. Dodatkowo twórcy aplikacji przewidzieli dla turystów, którzy niechętnie korzystają z nowinek technicznych, turystyczną mapę regionu tarnowskiego wraz z planem Tarnowa.

Tarnowska Organizacja Turystyczna powstała na przełomie 2010 i 2011 r.

Obecnie skupia kilkanaście osób fizycznych, kilka firm turystycznych oraz miasto Tarnów i powiaty: tarnowski oraz brzeski.

Na swoim koncie ma organizację promocji turystycznej zarówno w kraju jak i za granicą. W regionie organizowała specjalistyczne szkolenia dla branży turystycznej oraz wykonała wspomnianą powyżej, nagrodzoną aplikację mobilną smartSAD.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej