Już ponad milion obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów z PKP Intercity

31 marca 2022 , Tagi: PKP Intercity , Ukraina

Ponad 1 mln wydanych bezpłatnych biletów dla obywateli Ukrainy i ponad tysiąc pociągów uruchomionych ze stacji przygranicznych – PKP Intercity cały czas utrzymuje połączenia kolejowe z Ukrainą umożliwiając jej obywatelom ucieczkę przed wojną. Od 1 kwietnia zmienią się zasady wydawania nieodpłatnych biletów.

… Bezpłatne przejazdy na nowych zasadach od 1 kwietnia. Dokumentami, które poświadczają prawo obywatela Ukrainy do skorzystania z bezpłatnego przejazdu w komunikacji krajowej są ukraiński paszport, który potwierdza przekroczenie granicy po 24 lutego 2022 roku lub dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka wraz z potwierdzeniem nadania numeru PESEL osobie, która przekroczyła granicę po 24 lutego 2022 roku. Osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej sprawności ruchowej (dot. mężczyzn w wieku 18–60) oprócz dokumentów wskazanych powyżej będą musiały okazać dokumenty potwierdzające niepełnosprawność (ważne są także ukraińskie dokumenty).

Od 1 do 30 kwietnia br. z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity mogą skorzystać:

  • dzieci i młodzież do lat 18,
  • kobiety,
  • mężczyźni powyżej 60 roku życia,
  • mężczyźni w wieku 18-60 lat, którzy są osobami z niepełnosprawnością lub osobami o ograniczonej sprawności ruchowej.

Przejazdy obywateli Ukrainy nadal będą odbywały się na podstawie nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem lub bez gwarancji miejsca do siedzenia. Tak jak dotychczas bezpłatne podróże będę obowiązywać w 2 klasie pociągów kategorii ekonomicznych (TLK i IC) na terenie całej Polski. Obywatelom Ukrainy, którzy podróżują do Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii albo Węgier jest wydawany nieodpłatny bilet dodatkowy do ostatniej stacji w Polsce. Dalsza podróż odbywa się zgodnie z zasadami przyjętymi przez koleje zagraniczne.

Więcej na: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/juz-ponad-milion-obywateli-ukrainy-skorzystalo-z-bezplatnych-przejazdow-z-pkp-intercity.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej