Od grudnia z Warszawy do Tarnowa poniżej 3 godzin! + komentarz rzecznika PKP Intercity.

17 marca 2023 , Tagi: PKP Intercity

W 4,5 godziny Pendolino z Warszawy do Przemyśla? PKP Intercity otrzymało zgodę od UTK na uruchamianie komercyjnych pociągów.

PKP Intercity otrzymało zgodę na uruchamiane komercyjnych pociągów na trasie Kołobrzeg – Przemyśl Główny. Przewoźnik dalekobieżny będzie mógł obsługiwać trasę przy wykorzystaniu jednostek ED250.

 

Więcej na: https://raportkolejowy.pl/w-45-godziny-pendolino-z-warszawy-do-przemysla-pkp-intercity-otrzymalo-zgode-od-utk-na-uruchamianie-komercyjnych-pociagow/

 

Komentarz rzecznika PKP Intercity do informacji o pociągach klasy EIP („Pendolino”) do Przemyśla przesłany w dniu 21.03.2023:

Dzień dobry,

w nawiązaniu do decyzji Urzędu Transportu Kolejowego dotyczącej przyznania otwartego dostępu dla PKP Intercity na trasę Kołobrzeg – Przemyśl i medialnych przekazów, które po niej się pojawiły przesyłamy poniżej nasze uzupełnienie:

PKP Intercity składa wnioski do Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące obsługi danej trasy raz na 5 lat. To oznacza, że we wniosku musimy uwzględnić plany dotyczące nie tylko najbliższego rozkładu jazdy, lecz także tych, które zostaną wdrożone w kolejnych latach. W obowiązującym i najbliższym rozkładzie jazdy nie planujemy uruchamiania pociągu Express InterCity Premium do Przemyśla.

Czasy jazdy zawarte we wniosku są szacowanymi czasami przejazdu na podstawie informacji o infrastrukturze. Czasy nie odnoszą się do grudnia 2023 roku, a ostateczne czasy i rozkład jazdy zawsze określa zarządca infrastruktury w ramach konstrukcji ZRJ lub RRJ.

Zestawienie oraz uruchomienie nowych pociągów ekspresowych jest powiązane z planowanymi inwestycjami taborowymi Spółki, w tym zakupami taboru, które będzie mógł uzyskiwać prędkość powyżej 160 km/h.

Będziemy wdzięczni za uwzględnienie naszego uzupełnienia w Państwa artykule dotyczącym wydania wyżej wymienionej decyzji przez Urząd Transportu Kolejowego.

Pozdrawiamy

Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.

Aleje Jerozolimskie 142A

02-305 Warszawa

tel. 22 47 42 832

email: rzecznik@intercity.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej