Informacja o działalności Muzeum

5 maja 2020 , Tagi: koronawirus , Muzeum

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Muzeum Okręgowego w Tarnowie,

słyszeliście z pewnością, że od 4 maja wprowadzony został drugi etap znoszenia obostrzeń wynikających z epidemii wirusa COVID-19. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku “w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” przewiduje przywrócenie funkcji galerii handlowych, hoteli, składów budowlanych oraz usług rehabilitacyjnych. Korzystać będzie można, w ograniczonym zakresie, z boisk i obiektów sportowych. Swoje obowiązki wobec mieszkańców mają podjąć także instytucje kultury w tym muzea.

Część z Państwa ma tego świadomość, cześć zaś po krótkiej analizie naszej strony internetowej zorientuje się, że Muzeum tarnowskie to sieć oddziałów na terenie pięciu powiatów. Nasza oferta zwiedzania jest bardzo szeroka a ekspozycje znajdują się w bardzo różnych obiektach. Wśród naszych pereł jest m.in. zamek, dwór, dwie zagrody. Tęsknimy za Wami lecz nim będziemy mogli pozwolić sobie na spotkanie, musimy wszystkim zwiedzającym i pracownikom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Jak mawiał trener-legenda, Kazimierz Górski, “tak się gra, jak przeciwnik pozwala”.

Pracujemy zatem nad nowymi regulaminami zwiedzania, modyfikujemy ścieżki zwiedzania, dostosowujemy ofertę do możliwości jakie mamy. Musicie Państwo być bezpieczni w kontakcie z nami, a my w kontakcie z Wami. Nie ma Muzeum bez zwiedzających, publiczności, przyjaciół. Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli podejmować aktywność na polu zabezpieczenia epidemicznego zwiedzających. To jednak wyzwanie najbliższych tygodni, wiemy już jak mu sprostać. Będziecie Państwo bezpieczni w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, ale potrzebujemy na to odrobiny czasu. Reżim sanitarny zmieni sposób naszego spotkania, ale będzie ono możliwe. Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.

Uważajcie Państwo na siebie i swoich bliskich. Do zobaczenia niebawem!

Informacja o działalności Muzeum

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej