Idzie do nas fala upałów. Gdzie najlepiej się kąpać?

28 czerwca 2017 , Tagi: kąpieliska

Kąpieliska w regionie pękają w szwach. Ludzie szukają ochłody na basenie w Tarnowie i zbiornikach w Radłowie, Żabnie oraz Radgoszczy.

Synoptycy zapowiadają, że dziś i jutro w cieniu słupki rtęci na termometrach mogą wskazywać znacznie więcej niż 30 stopni Celsjusza. Tymczasem kąpieliska w całym regionie już wczoraj przeżywały prawdziwe oblężenie. – Ładna pogoda długo kazała na siebie czekać, ale w końcu jest, a plażowiczów nad wodą z każdym dniem przybywa – cieszył się Dariusz Kochanek, kierownik zalewu Kakałko w Podlesiu Dębowym i ośrodka w Narożnikach w Radgoszczy. 

W tym ostatnim sezon trwa już od połowy czerwca. Na Kakałku oficjalna inauguracja sezonu planowana jest na najbliższy weekend, ale plażowicze i tak korzystają z kąpieliska już od kilku dni. Do ich dyspozycji jest m.in. wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, a w weekendy organizowane są muzyczne imprezy. 
Nad zalewem w Podlesiu Dębowym dorośli płacą 5 zł za wstęp. Wejściówka dla dzieci kosztuje 3 zł. Na plażę w Narożnikach, która należy do gminy, wstęp jest bezpłatny. 
Z końcem roku szkolnego sezon wystartował również nad zalewem w Radłowie. Oprócz plaży amatorzy kąpieli też mogą korzystać z innych atrakcji. Trzeba jednak pamiętać, że wjazd samochodem kosztuje tam 10 zł. 
– Lubimy tutaj przyjeżdżać. Woda jest czysta i można się zrelaksować – mówi Dominika Chrzanowska, która nad zalew przyjechała z 2-letnią córką Wiktorią. 
Obaw co do jakości wody plażowicze nigdzie mieć nie powinni. Dwa tygodnie temu została ona skontrolowana przez sanepid. – Nie mamy żadnych zastrzeżeń. W kąpieliskach, które badaliśmy w Radłowie i Podlesiu można pływać – podkreśla Roman Bartuś, dyrektor PSSE w Tarnowie. 
Podobnie jest w Jurkowie, na terenie kąpieliska „Chorwacja”, bardzo popularnego wśród mieszkańców regionu (ceny w tygodniu to 5 zł dla dorosłych i 3 zł dla dzieci). 
W upały chętnych do pluskania się nie brakuje też na otwartych basenach w Tarnowie pod Górą św. Marcina. 
– Od piątku skorzystało z nich już około tysiąca osób – mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pojutrze otwarty zostanie jeszcze basen letni obok Miejskiego Domu Sportu w Mościcach. Na oba miejskie baseny we wtorki dzieci i młodzież z Tarnowa mają wstęp za złotówkę (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej). 
Na szczęście nad wodą w regionie nie było problemu z zatrudnieniem ekip ratowników. 
– Korzystajmy z kąpielisk strzeżonych – apeluje Jerzy Kacer, prezes tarnowskiego WOPR. 

Więcej na:

http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/idzie-do-nas-fala-upalow-gdzie-najlepiej-sie-kapac,4166336,art,t,id,tm.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej