Radłów. Bezpieczne kąpielisko już w tym sezonie

18 marca 2023 , Tagi: kąpieliska , rekreacja

Jest zgoda wojewody, jest wyznaczone miejsce i są konkretne plany na zagospodarowanie terenu. Jeszcze w tym sezonie niebezpieczne wyrobisko pożwirowe, zamieni się w kąpielisko z prawdziwego zderzenia – z ratownikami, odpowiednią głębokością i miejscem do plażowania.

Burmistrz Zbigniew Mączka w programie Słowo za Słowo powiedział, że wypoczywający nad wodą w Radłowie będą mogli w końcu poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

– Wystąpiliśmy do wojewody o utworzenie kąpieliska, mamy już zgodę. Rozmawialiśmy z przedsiębiorcą, ma plany, mamy wyznaczone miejsce, gdzie to robić. Kąpielisko będzie w tym roku zrobione. Tam trzeba wejść trochę w grunt, wypłycić teren. Głębokość będzie od 120 do 180 cm.

Burmistrz zapowiada, że w rejonie kąpieliska pojawi się więcej punktów gastronomicznych, a parkingi zostaną wyznaczone poza miejscem do plażowania, tak aby wypoczywającym zapewnić większy komfort.

– Jest miejsce do tego żeby wszystkie samochody pozostawić poza miejscem głównego plażowania i żeby ludzie spokojnie wypoczęli, mieli miejsce do plażowania, a nie w kurzu samochodowym i z głośną muzyką puszczaną z głośników samochodów.

Nowy dzierżawca podpisał umowę z gminą na 15 lat.

Zalew w Radłowie od lat cieszy się dużą popularnością. I pomimo tego, że do tej pory nie był oficjalnym kąpieliskiem, w sezonie letnim wypoczywały tam prawdziwe tłumy. Niestety było to bardzo niebezpieczne miejsce. Dno było nierówne, a głębokość w niektórych miejscach dochodziła nawet do kilkudziesięciu metrów. Woda w tym miejscu pochłonęła już 30 osób.

Artykuł ze stron Radłów. Bezpieczne kąpielisko już w tym sezonie – RDN

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej