Czy powstanie trasa rowerowa Velo Biała? Gminy rozpoczęły starania

10 marca 2021 , Tagi: turystyka rowerowa

Rodzinne wycieczki rowerowe, w dobie pandemii i licznych ograniczeń, zyskują na popularności. Własną trasę chcą mieć też gminy położone na południu powiatu tarnowskiego. Dlatego samorządy rozpoczęły starania o budowę ścieżki w pobliżu rzeki, wzorem tras Velo Dunajec czy Velo Czorsztyn. Kiedy będzie można pojechać Velo Biała?

Turystyka rowerowa z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Na wyprawy wyruszają nie tylko wytrawni kolarze, ale również całe rodziny. To przede wszystkim z myślą o nich w regionie, jak grzyby po deszczu, powstają nowe ścieżki, którymi można zwiedzać ciekawe okolice i aktywnie spędzać czas. To atrakcyjny sposób na wolny weekend, zwłaszcza w dobie pracy i nauki zdalnej, kiedy wiele godzin tygodniowo trzeba spędzać w pozycji siedzącej i przed monitorem komputera. Trasy rowerowe to również magnes na turystów, którzy coraz chętniej zapuszczają się w dalsze i nieodkryte dotychczas rejony. Z tej szansy chcą skorzystać także gminy położone po południowej stronie powiatu tarnowskiego. Właśnie rozpoczęły starania o wybudowanie wzdłuż rzeki Biała nowego odcinka trasy Velo Biała. Odpowiedni akces w tej sprawie trafił właśnie do władz województwa małopolskiego.

Więcej: https://www.eska.pl/tarnow/czy-powstanie-trasa-rowerowa-velo-biala-gminy-rozpoczely-starania-audio-aa-GBXF-aZ1u-LhAP.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej